28 dni od Providenta na sprawdzenie pożyczki

 

Nie ustawowe 14 dni, ale dwa razy więcej czasu oferuje swoim klientom Provident na sprawdzenie zasadności zadłużenia się u najstarszego prywatnego pożyczkodawcy w Polsce. Jeśli klient w ciągu 28 dni stwierdzi, że pożyczka nie była mu potrzebna, może odstąpić od umowy bez podawania przyczyny swojej decyzji.

 

28 dni od Providenta na sprawdzenie pożyczki

 

Zdarza się, że decyzję o zadłużeniu się w sektorze pozabankowym podejmujemy pod wpływem chwili, dopiero po kilku dniach zdając sobie sprawę z tego, że tak naprawdę dodatkowy zastrzyk gotówki był zbyteczny. Jeśli dojdziemy do takiego wniosku, zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim, w ciągu 14 dni od podpisania umowy możemy ją rozwiązać nie podając powodu. Wówczas w ciągu 30 dni od dnia złożenia oświadczenia o odstąpieniu od zobowiązania, zwykle oprócz kwoty samej pożyczki przyjdzie nam zwrócić odsetki naliczone za ten okres.

Obecnie w Providencie okres rezygnacji ze świadczenia został wydłużony i oprócz 2 tygodni klient może odstąpić od umowy w ciągu 15 do 28 dni od złożenia podpisu na dokumencie. Klient nie musi się tłumaczyć, dlaczego nie chce pieniędzy. Promocja „Sprawdź i zostań” jest skierowana jedynie do osób prywatnych, które zamierzają skorzystać z oferty firmy po raz pierwszy lub nie są związane z pożyczkodawcą umową zawartą w ciągu ostatnich 26 tygodni licząc od dnia rozpoczęcia promocji, czyli 6 listopada. Akcja potrwa do 10 grudnia 2013 roku.

Aby móc skorzystać z promocji klient musi złożyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy pożyczkowej, które otrzymał jako załącznik dokumentu. Może to zrobić osobiście w oddziale firmy lub wysyłać papiery pocztą (list polecony). Warunkiem dodatkowym jest zwrot pożyczonych pieniędzy nie później niż 44 dni od zawarcia porozumienia. Provident nie naliczy odsetek za czas od wypłaty środków do momentu zwrotu gotówki wypłaconej klientowi. Udział w promocji jest dobrowolny.

Aby zaciągnąć pożyczkę w Providencie trzeba mieć skończone 18 lat, posiadać stałe zameldowanie w Polsce, które powinno być udokumentowane wpisem na dowodzie osobistym oraz mieć stałe źródło dochodu, czyli umowę o pracę lub status emeryta czy rencisty. Można ubiegać się o kwotę rzędu od 300 do 7000 zł. Stałym klientom oferowane są pożyczki do nawet 10 000 zł. Okres spłaty zadłużenia rozkładany jest na tygodniowe raty – może ich być 30, 45, 60 lub 90. Provident oferuje dwa pakiety – Gotówka lub Przelew. W ramach pierwszego klient zyskuje obsługę w domu, co oznacza, że szybką pożyczkę gotówkową dostarczy mu przedstawiciel firmy i co tydzień będzie się on też pojawiał po ratę. „Przelew” oznacza, że zarówno zobowiązanie, jak i jego spłata następuje poprzez przelewy. Aby ubiegać się o wsparcie finansowe, należy wypełnić formularz kontaktowy na stronie WWW Providenta lub skontaktować się telefonicznie z działem obsługi klienta.

5 komentarze dla “28 dni od Providenta na sprawdzenie pożyczki

 1. Wzięłam pożyczkę 1200 zł. Podjęłam decyzję,że z niej zrezygnuję. 27-go dnia obowiązującej promocji dokonałam przelewu resztującej kwoty (3 raty wpłaciłam u przedstawicielki). Provident bez opóźnienia otrzymał pożyczoną kwotę. W chwili obecnej firma żąda ode mnie dodatkowo 100% kwoty , tylko dlatego, ze dosłałam druczek o odstąpieniu od umowy po terminie. Dodam, iż w przelewie było jasno sprecyzowane, iż odstępuję od umowy. Co z tym fantem dalej zrobić??? Stanowisko Providenta, ze pomniejszą mi koszty o obsługę w domu mnie nie interesuje. Znacie Państwo jakieś inne wyjscie???

   
 2. Witam mam do pani pytanie. Czy jesli wysłałam im druczek o odstapieniu od umowy to mam czekać na jakąś odpowiedz czy przelać im tylko pieniadze ?

   
 3. w przypadku pierwszej pani – to obawiam się, że według ustawy nie dopełniła pani obowiązku odstąpienia, ponieważ nie liczy się tylko przelew, ale musi być również przesłane, co ważne w terminie, pisemne odstąpienie od umowy. W przypadku drugiego komentarza, należy wysłać druczek (wzór odstąpienia), przelać pieniądze na konto i według ustawy to wystarczy. Pożyczkodawca nie ma obowiązku informowania co dalej w sprawie, ale ma obowiązek zamknąć sprawę – w tym przypadku udzieloną pożyczke

   
 4. Witam
  mam problem z providentem bo widzę ze tutaj wyżej pisze ze nowy klient ma teraz do 28 dni do odstąpienia od umowy ja to zrobiłam w 18 dniach i zaraz po tym wysłałam im na konto pieniądze a pani która do mnie przychodzi po pieniążki mówi ze za późno został wysłany formularz odstąpienia i mam zapłacić resztę pożyczki a jak nie to wyznaczyła mi kwotę niższa jeżeli zapłacę od razu czyli miało być 280 zł to mi rozwiążą umowę juz całkiem I nie wiem co mam zrobić bo kwotę pozyczona oddałam !!! Wygląda na to ze chce mnie wyrolowac na pieniądze które im się nie należą

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>