Wirtualna platforma Mintos umożliwia inwestowanie w pożyczki. Staje się to coraz popularniejszym sposobem pomnażania oszczędności.

Platforma Mintos to internetowy rynek pożyczek, który z powodzeniem działa na terenie całego świata. Niedawno zapowiadaliśmy, że do końca tego roku wszystkie środki zainwestowane poprzez tę platformę przekroczą kwotę miliarda euro. Obecnie marka koryguje te założenia – Mintos przewiduje, że założony cel uda mu się zrealizować dużo wcześniej. To znak, że inwestowanie w pożyczki zyskuje coraz większe grono zwolenników.

Miliard euro zainwestowany w pożyczki

Mintos dynamicznie rozwija swoją działalność na całym świecie. Marka zapowiadała niedawno, że do końca obecnego roku łączna kwota inwestycji dokonanych poprzez platformę osiągnie wartość miliarda euro. Obecnie Mintos koryguje te założenia. Spółka zamierza osiągnąć ten cel dużo wcześniej, bo już do końca września obecnego roku. Obecnie łączna kwota wszystkich zainwestowanych środków wynosi około 850 mln euro.

Mintos stawia na zrównoważony rozwój. Marka nieustannie rozbudowuje swoją ofertę o kolejne usługi i rozwiązania. W ciągu kilku ostatnich miesięcy do platformy dołączyło aż 11 nowych firm z Wielkiej Brytanii, Polski, Danii, Hiszpanii, Litwy, Estonii, Rosji, Gruzji oraz Meksyku. To podwójny sukces, ponieważ przedstawiciele dwóch spośród wymienionych krajów dotychczas nie byli obecni na platformie. Łącznie daje to propozycje inwestycyjne od blisko 50 firm, z których większość to przedstawiciele pozabankowego sektora pożyczkowego. Na platformie zarejestrowanych jest już blisko 70 000 inwestorów indywidualnych. Pochodzą oni z ponad 70 różnych krajów.

Swoją działalność w Polsce Mintos rozpoczął w połowie 2017 roku. Do tej pory na platformie zarejestrowało się blisko 3 500 inwestorów indywidualnych, a także 10 instytucji finansowych. Według wolumenu inwestycji Polska jest jednym z pięciu największych rynków na platformie Mintos.

 

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *