W ostatnich latach finansowanie pozabankowe stale zyskiwało na popularności. Już w 2017 r. wartość portfela pożyczek oszacowana została na niebagatelną kwotę 4,3 mld zł, a suma ta nadal rośnie. Rosnące zainteresowanie pożyczkami potwierdzają również wyniki najnowszego raportu popularnej firmy pożyczkowej Aasa Polska. W ciągu ubiegłego roku marka otrzymała niemal o 50 proc. więcej wniosków o pożyczkę niż w 2017 r.

W ciągu ostatnich lat polski rynek finansowy przeżywał fazę gruntownego wzrostu. Systematycznie rosła nie tylko liczba pożyczkodawców, ale także liczba złożonych wniosków o udzielenie zobowiązania pozabankowego. W 2018 r. o pożyczkę w firmie Aasa Polska ubiegało się o 48 proc. więcej konsumentów niż jeszcze rok wcześniej. Marka odnotowała wzrost w każdym kanale sprzedaży – zarówno poprzez stronę internetową, urządzenia mobilne oraz kanały offline. Wraz z liczbą wniosków, rosła również wysokość podejmowanych pożyczek. W ubiegłym roku było to o 15 proc. więcej w porównaniu z 2017 r.

Zmienia się opinia społeczeństwa na temat pożyczek pozabankowych, a także podejście Polaków do finansów. Dowodem tego jest malejący wskaźnik NPL (Non Performing Loan), który określa jakość spłat podjętych pożyczek. Z raportu Aasa Polska wynika, że w ubiegłym roku wskaźnik ten spadł o 14 proc. Oznacza to, że o 14 proc. zmniejszyła się liczba niespłaconych w terminie pożyczek. Po części przyczyniła się do tego polityka marki Aasa Polska, która w swojej działalności wykazuje szczególną troskę o zachowanie stabilnej sytuacji finansowej swoich klientów.

Pomoc dla mikrobiznesu

Instytucja finansowa Aasa Polska, która działa na polskim rynku już od 2012 r., prezentuje kompleksowe spojrzenie na rynek pozabankowy. Marka w swojej ofercie ma bowiem pożyczki skierowane do klientów indywidualnych, jak i do firm. To właśnie segment zobowiązań dla przedsiębiorców na przestrzeni ostatnich lat rozwijał się niezwykle dynamicznie, co potwierdza wzrastająca liczba wniosków o dodatkowe finansowanie dla mikroprzedsiębiorców. Pozabankowe produkty finansowe cieszą się wśród nich coraz większą popularnością ze względu na dużo bardziej elastyczne warunki przyznawania niż w przypadku kredytów bankowych. Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą pożyczka pozabankowa to nierzadko jedyne źródło pozyskania dodatkowej gotówki. Mikroprzedsiębiorcy bardzo często bowiem spotykają się w bankach z odmowami udzielenia finansowania ze względu na krótki czas prowadzenia działalności oraz brak stałych wpływów. Zobowiązania udzielane przez Aasa Polska można podjąć już od pierwszego dnia prowadzenia działalności, czyli w okresie kluczowym dla biznesu.

Dlaczego sięgamy po finansowanie pozabankowe?

Pożyczki pozabankowe stają się coraz popularniejsze z powodu rosnącego zapotrzebowania polskich konsumentów na alternatywne formy finansowania. Wyśrubowane wymagania banków oraz niska akceptowalność wniosków o kredyty sprawiają, że klienci indywidualni oraz przedsiębiorcy coraz chętniej zwracają się ku firmom pożyczkowym. Oferty polskich pożyczkodawców zachęcają elastycznością, wygodą oraz szybkością – pozwalają Polakom skorzystać z niemal błyskawicznego zastrzyku gotówki w dowolnej chwili. Ponadto wydłużający się średni czas trwania umowy tego typu zobowiązania sprawia, że comiesięczna rata staje się niższa. W ten sposób Polacy mogą pożyczać więcej, z czego chętnie korzystają.

 

 

0
Udostępnień
Google+

1 Komentarz

  1. Daniello
    11 marca 2019 at 20:27 — Odpowiedz

    No generalnie faktoring się opłaca więc ludzie się decydują. Nie wyobrażam sobie teraz czekać łaskawie na wpłaty od klientów. Dzięki usłudze faktoringu można wszystko lepiej zaplanować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *