Mintos to platforma łącząca inwestorów z pożyczkobiorcami korzystającymi z pożyczek w instytucjach pozabankowych. Do tego środowiska rynkowego pożyczek społecznościowych dołączyła Grupa Aasa, która szybko uzyskała miano największego obecnego tu pożyczkodawcy. Jest to wyróżnienie, które zostało uhonorowane dostępem do dodatkowego finansowania. Ponadto inwestorzy zyskali możliwość zainwestowania kapitału w rozwojowy segment pożyczek ratalnych.

Od roku 2015 Mintos, czyli platforma w systemie peer-to-peer, daje możliwość inwestowania w pożyczki hipoteczne, pożyczki indywidualne, zabezpieczone pożyczki samochodowe, usługi faktoringu oraz pożyczki dla małych firm. Użytkownicy mogą korzystać z platformy w kilku wariantach językowych: polskim, niemieckim, angielskim, czeskim, rosyjskim i litewskim.

Jak korzystać z platformy?

Działanie całej platformy jest bardzo proste: po dołączeniu do grona użytkowników, pożyczkodawcy uzyskują od razu dostęp do inwestorów, szukających pożyczek do zakupu. Kwoty od których inwestorzy mogą rozpocząć inwestowanie, zaczynają się już od 10 euro. Pożyczkami udzielanymi w całej Europie mogą zainteresować się inwestorzy detaliczni oraz instytucjonalni.

Grupa Aasa, wykorzystując platformę Mintos oferuje pożyczki o wartości od 100 do 2300 EUR o okresie spłaty od 6 do 24 miesięcy. Inwestycje w te pożyczki są denominowane w PLN oraz w EUR, a spodziewana stopa zwrotu z inwestycji w pożyczki udzielane przez Aasa wynosi ok. 8 procent. Grupa daje również gwarancję wykupu pożyczek przeterminowanych powyżej 60 dni. Ma to na celu zminimalizowanie ryzyka po stronie inwestora.

Stawiamy na rozwój

Przemysław Kromer, Dyrektor Finansowy Grupy Aasa i Członek Zarządu Aasa Polska uważa, że przystąpienie Grupy do platformy Mintos to dobre źródło finansowania jej dalszego rozwój w Polsce i na świecie. Istotną rolę odgrywa tu wykorzystanie nowych trendów, które cieszą się coraz większą popularnością. Przemysław Kromer podkreśla, że Aasa jest wiarygodną firmą, oferującą wyłącznie pożyczki ratalne, która sprawdza zdolność finansową klientów. Jest to ciekawa propozycja dla osób rozważających zainwestowanie swoich środków.

1
Udostępnień
Google+

komentarze 2

  1. […] technologia scoring kredytowego i analizy ryzyka sprawia, że ID Finance przy współpracy z Mintos uzyskuje prawidłowy scoring w bardzo krótkim czasie. Dzięki temu inwestorzy mają szansę […]

  2. […] jako najszybciej rozwijająca się platforma pożyczek peer-to-peer (P2P) w Europie, 16 maja 2017 roku opublikowała wyniki pierwszej europejskiej edycji Indeksu […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *