Aasy Netu to internetowa akcja edukacyjna, która ma pomóc kobietom po 45 roku życia w nauce bezpiecznego i wygodnego korzystania z Internetu.

Marka Aasa Polska ruszyła z nową internetową kampanią edukacyjną, która ma zachęcić kobiety między 45 a 70 rokiem życia do aktywnego korzystania z Internetu. Akcja Aasy Netu ma także pomóc jednać pokolenia i motywować młodsze osoby do czynnego wspierania w nauce swoich mam oraz babć. W tym celu przygotowano specjalny konkurs, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody.

Aasy Netu – zostań użytkowniczką Internetu

Bezpłatny, multimedialny program nauczania Aasy Netu powstał z myślą o kobietach dojrzałych, które stawiają swoje pierwsze kroki w cyberprzestrzeni. Kampania edukacyjna od Aasa Polska opiera się na serii filmów, połączonych z graficznymi materiałami edukacyjnymi, które po wydrukowaniu mogą służyć jako wygodny podręcznik. Z tych pomocy naukowych kobiety mogą się nauczyć m.in. pisania maili, wysyłania zdjęć, prowadzenia rozmów online oraz wyszukiwania informacji w Internecie. Aasa Polska udostępniła także słownik podstawowych pojęć, z którego użytkowniczki mogą dowiedzieć się m.in. czym różni się laptop od tabletu, co to jest wyszukiwarka, jak wymówić słowo Gmail.

Program nauczania Aasy Netu to odpowiedź na alarmujące wyniki Raportu Aasa – Polski Wykluczone Cyfrowo 2017. Raport wskazuje, że dojrzałe kobiety są najbardziej narażone na wykluczenie cyfrowe. W Polsce żyje ponad 2 miliony kobiet po 45 roku życia, które nie mają dostępu do internetowej skrzynki pocztowej, komunikatorów czy portali społecznościowych, wobec czego ich kontakt z rodziną i bliskimi jest znacznie utrudniony.

Wygraj atrakcyjne nagrody

Kampanii edukacyjnej Aasy Netu towarzyszy konkurs, do którego mogą zgłosić się uczestniczki kursu, a także osoby, które skutecznie wspierają je w nauce. Zadaniem konkursowym jest odpowiedzenie na pytania: „W jaki sposób udział w akcji edukacyjnej „Aasy Netu” pomógł Tobie lub bliskiej Ci osobie w opanowaniu podstaw korzystania z Internetu?” oraz „Jak dzięki temu zmieniło się życie Twoje lub bliskiej Ci osoby?”. Zgłoszenia w formie tekstowej bądź filmowej należy przesyłać przy pomocy formularza na stronie kampanii www.aasynetu.pl/konkurs-aasy-netu do 18 sierpnia 2017 roku. Autorzy bądź autorki 30 najlepszych odpowiedzi będą miały szansę zdobyć atrakcyjne nagrody – smartfony, tablety, a nawet laptopy. Ogłoszenie listy zwycięzców nastąpi 15 września bieżącego roku.

0
Udostępnień
Google+

1 Komentarz

  1. Łukasz
    20 lipca 2017 at 17:19 — Odpowiedz

    Świetna inicjatywa i konkurs brawo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *