Narodowy Bank Rumunii udzielił Aforti Finance licencji niebankowej instytucji finansowej. Niebawem spółka wejdzie na rynek rumuński ze swoimi pożyczkami.

Aforti Finance to dynamicznie rozwijająca się spółka należąca do Grupy AFORTI. Oferuje profesjonalne usługi finansowych dla mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw na terenie całej Polski. Niebawem marka swoją działalność rozszerzy również na rynek międzynarodowy. Już w najbliższych miesiącach Aforti Finance zamierza bowiem wejść na rynek rumuński.

Wejście na rynek rumuński

Niedawno spółka Aforti Finance otrzymała od Narodowego Banku Rumunii licencję niebankowej instytucji finansowej. W ten sposób pozyskała urzędowe pozwolenie na oferowanie przedsiębiorcom dostępu do wygodnego finansowania na terenie tego kraju. Aforti Finance od dawna pracowało nad wejściem na rynek rumuński. Spółka podjęła decyzję o wejściu na ten rynek z uwagi na jego doskonałe perspektywy. Rumunia to jedna z największych i najszybciej rozwijających się gospodarek w tej części Europy. Z przewidywań Komisji Europejskiej oraz Banku Światowego wynika, że choć w najbliższych latach tempo wzrostu gospodarki rumuńskiej nieco spowolni, w tym względzie państwo to nadal pozostanie europejskim liderem. To właśnie sprawia, że Rumunia jest doskonałym krajem do realizacji projektów biznesowych, zwłaszcza związanych z usługami przeznaczonymi dla przedsiębiorców.

Dodatkowymi czynnikami, które spowodowały wybór właśnie tego kraju, były niższe bariery wejścia i ogromny potencjał tamtejszego sektora usług i przemysłu. To właśnie ten sektor rozwija się w Rumunii szczególnie dynamicznie. Rumuńscy przedsiębiorcy coraz częściej aktywizują własne działania biznesowe, w związku z czym wzrasta zapotrzebowanie na szybkie i wygodne źródła dodatkowego finansowania. Wejście Aforti Finance na rynek rumuński może zatem przynieść marce wymierne korzyści, zarówno w postaci wysokich wyników finansowych, jak i budowania wizerunku rozpoznawalnej, silnej marki na rynkach zagranicznych.

Ambitne plany AFORTI

Aforti Finance w najbliższych latach chce rozszerzyć swoją działalność aż na siedem rynków zagranicznych. Pierwszym z nich będzie właśnie Rumunia. W dalszej kolejności marka chce rozpocząć działalność pożyczkową także w Czechach, Chorwacji, Serbii, Bośni i Hercegowinie, w Albanii, Macedonii oraz na Węgrzech.

Jednak Aforti Finance to nie jedyny członek holdingu finansowego Grupa AFORTI, który planuje międzynarodową ekspansję. W wielu z tych krajów swoją działalność rozpocznie również Aforti Exchange – wirtualna platforma dla firm, która służy do szybkiej i wygodnej wymiany walut. Holding finansowy rozpocznie swoją ekspansję właśnie od Aforti Exchange ze względu na niższe progi wejścia niż w przypadku spółek, które świadczą usługi finansowe. W ten sposób podmiot przetrze szlaki dla reszty spółek należących do Grupy AFORTI. Uruchamianie kolejnych biznesów na zagranicznych rynkach odbędzie się zatem w sposób bezpieczny i sprawny. W strategii rozwoju na lata 2018-2020 zaplanowano rozbudowę zarówno oferty wymiany walut dla firm, jak i usług pożyczkowych. Grupa zamierza konsekwentnie rozbudowywać swoją działalność na arenie międzynarodowej.

Dynamiczny rozwój Grupy na zagranicznych rynkach nie oznacza, że holding zwalnia tempo na krajowym rynku. Już w przyszłym roku usługi Aforti Finance zostaną rozszerzone o możliwość składania wniosków online. Szybką i profesjonalną obsługę przedsiębiorców z sektora MSP zapewnia uruchomione kilka miesięcy temu call center. Jego dalszy rozwój planowany jest na kolejne miesiące.

 

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *