Creamfinance Poland to pierwsza spółka działająca na rynku pożyczek pozabankowych, która dopuściła się publicznej emisji obligacji. Obligacje Creamfinance po raz pierwszy zostały wyemitowane przez spółkę w listopadzie ubiegłego roku, natomiast w styczniu 2016 r. miała miejsce kolejna, tym razem prywatna, emisja obligacji.

Spółka Creamfinance udziela pożyczek online, które dostępne są za jednym kliknięciem – to szybki i wygodny sposób na zdobycie dodatkowej gotówki. Choć spółka obecna jest w 7 różnych krajach to jej działania w sposób szczególny koncentrują się wokół polskiego rynku, na którym Creamfinance kreuje trzy różne marki, adresowane do różnych grup klientów: LendOn.pl, extraportfel.pl oraz Retino.pl.

Obligacje Creamfinance pierwszymi na rynku

Creamfinance Poland to pierwsza spółka udzielająca pożyczek online, która dopuściła się publicznej emisji obligacji. „Jesteśmy pionierem, jeżeli chodzi o publiczne pozyskiwanie długu na polskim rynku kapitałowym.” – mówi Adam Dąbrowski z Creamfinance Poland.

Plany na przyszłość

Obligacje Creamfinance spotkały się z dużym zainteresowaniem inwestorów. W rozmowie z ofinansach.tv Adam Dąbrowski z Creamfinance Poland informuje, że wyemitowane w listopadzie papiery dłużne wkrótce staną się przedmiotem obrotu na rynku Catalyst. Kolejna, styczniowa emisja obligacji była emisją prywatną, jednak spółka zapowiada kontynuowanie tej formy pozyskiwania kapitału zarówno w emisjach publicznych, jak i prywatnych. Pozyskane w ten sposób fundusze Creamfinance Polska ma zamiar przeznaczyć na dalszy dynamiczny rozwój spółki.

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *