Creamfinance to jedyna polska spółka z branży pożyczkowej, która znalazła się w gronie 100 najlepszych fintechów świata wymienionych w „Fintech 100”.

Creamfinance to właściciel platform pożyczkowych lendon.pl, efino. pl oraz extra portfel.pl. Spółka zajmuje się dostarczaniem błyskawicznych rozwiązań finansowych online i służy pomocą wszystkim tym, którzy potrzebują szybkiego zastrzyku dodatkowej gotówki.

„Fintech 100” – ranking świata finansów

„Fintech 100” to ranking sporządzany cyklicznie przez firmę doradczą KPMG oraz firmę inwestycyjną H2 Ventures. Zawiera zestawienie czołowych firm ze świata finansów, w tym 50 największych i najszybciej pozyskujących kapitał fintechów oraz 50 najbardziej obiecujących firm fintechowych. Największymi zwycięzcami tegorocznego zestawienia okazały się fintechy działające w branży pożyczkowej, które zdobyły łącznie aż 32 miejsca w rankingu, a także firmy dostarczające nowoczesnych rozwiązań w zakresie płatności elektronicznych (21 miejsc w rankingu). W tym roku po raz pierwszy w rankingu „Fintech 100” znalazła firma z Polski – grupa kapitałowa Creamfinance.

Creamfinance podbija rynek

Creamfinance zajmuje się dostarczaniem kompleksowych usług finansowych w wielu krajach całego świata, m.in. w Polsce, Czechach, Danii, Hiszpanii, Gruzji, Austrii czy Meksyku. Jako jedyna polska marka została wyróżniona tytułem jednej z najszybciej rozwijających się spółek w Europie w raporcie „Fintech 100”. Ostatnim sukcesem firmy jest pozyskanie inwestora strategicznego w postaci banku Capital Banku z południowej Afryki, który obecnie posiada 40 proc. udziałów. To precedensowa sytuacja na świecie, że bank stał się inwestorem strategicznym internetowego pożyczkodawcy. Adam Dąbrowski, dyrektor zarządzający w Creamfinance, zapowiada, że firma nie zamierza jednak osiąść na laurach, będzie bowiem nieustannie pracować nad poszerzaniem swoich usług. W 2018 r. marka planuje wejść na rynek Ameryki Południowej.

 

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *