ERIF BIG oraz Nethone połączyły siły, tworząc wspólnie nowoczesne narzędzie ERIF to the power of Nethone. To produkt, który umożliwia poprawę jakości oraz bezpieczeństwa systemu wymiany informacji, a także oceny ryzyka klienta.

Na początku kwietnia marki ERIF Biuro Informacji Gospodarczej oraz Nethone ogłosiły nawiązanie partnerstwa strategicznego. Te dwie firmy wspólnymi siłami stworzyły narzędzie, które ma zrewolucjonizować dotychczasowy proces wymiany informacji oraz oceny ryzyka online. ERIF to the power of Nethone to rozwiązanie oparte na nowoczesnej technologii. Bazuje na głębokim profilowaniu użytkowników oraz uczeniu maszynowym. Skuteczność tego narzędzia wynika również z głębokiej wiedzy na temat kondycji finansowej i zachowań płatniczych polskich konsumentów.

Owocna współpraca w służbie biznesu

Powstanie tego produktu to efekt połączenia wieloletniego doświadczenia spółki technologicznej Nethone, która swoją działalność skupia na zapobieganiu oszustwom w transakcjach online, a także firmy ERIF BIG, właściciela platformy służącej do wielobranżowej wymiany informacji gospodarczej z całego rynku. Marka ERIF BIG udziela rzetelnych informacji wspomagających ocenę wiarygodności płatniczej klientów i ograniczenie ryzyka kredytowego. Z jej usług korzystają m.in. banki, firmy pożyczkowe czy ubezpieczyciele. Nethone wzbogaca informacje ERIF BIG o ponad pięć tysięcy punktów danych, które zapewniają np. skuteczną ochronę antyfraudową czy identyfikację urządzeń. Z usług tej spółki korzystają tacy giganci, jak działająca niemal w 30 krajach Grupa eSky, brazylijskie linie lotnicze Azul, Grupa ING czy Polskie Linie Lotnicze LOT.

Współpraca tych dwóch firm oscylowała wokół zabezpieczenia biznesu online, który oparty jest o przetwarzanie dużej ilości danych. Stworzony przez nie produkt działa niezwykle wydajnie i w czasie rzeczywistym wydaje rekomendacje na temat konkretnego użytkownika. Narzędzie umożliwia rozpoznawanie oszustów i użytkowników o niskiej zdolności kredytowej już na bardzo wczesnym etapie weryfikacji. W ten sposób ERIF to the power of Nethone zwiększa trafność wydawanych decyzji kredytowych oraz zapewnia większą kontrolę nad rentownością transakcji online.

Jest to pierwsze tego typu narzędzie na rynku, które łączy zarówno dane gospodarcze, jak i informacje na temat transakcji online klienta aplikującego o produkt finansowy. Eksperci przewidują, że produkt umożliwi jeszcze szybszy rozwój wielu polskich biznesów działających online.

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *