Ewa Wernerowicz zostanie nowym prezesem firmy Vivus Finance. Na tym stanowisku zastąpi Loukasa Notopoulosa, który odchodzi wraz z końcem roku.

Niedawno informowaliśmy o zmianach, które szykują się w zarządzie Vivus Finance. Wraz z końcem roku Loukas Notopoulos, założyciel Vivusa, odchodzi z firmy. Wiemy już, kto go zastąpi. Będzie to Ewa Wernerowicz, dotychczasowa dyrektor zarządzająca ds. operacyjnych.

Zmiany w zarządzie Vivus Finance

Vivus Finance to polski oddział międzynarodowego lidera fintechu – Grupy 4Finance. Firma rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 2012 roku i w ciągu kilku lat zdążyła sobie wyrobić mocną pozycję – obecnie jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek wśród pożyczkodawców pozabankowych. Wielu specjalistów podkreśla, że to właśnie Vivus odpowiada za budowę sektora pożyczek internetowych w Polsce. Firmie zawdzięczamy przede wszystkim wprowadzenie na krajowy rynek innowacyjnego rozwiązania z zakresu digital lendingu oraz zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które zapoczątkowały zmiany w całym sektorze finansów osobistych. Obecnie rynek ten jest wart ponad 6 miliardów złotych, a pieczę nad nim sprawują KNF, UOKiK oraz Polski Związek Instytucji Finansowych.

Loukas Notopoulos, dotychczasowy prezes Vivusa, zapewnia, że nadchodzące zmiany w najmniejszym stopniu nie spowolnią tempa rozwoju firmy.

Jednym z najważniejszych wyzwań, z którymi zmierzyłem się w Vivusie, było przygotowanie wyższej kadry managerskiej, by mogła poprowadzić firmę do dalszych sukcesów. Udało mi się tego dokonać. To cecha dużej dojrzałości organizacji, która jest w stanie wypromować nowego prezesa wewnętrznie, nie szukając kandydatów poza nią. Ewie życzę powodzenia. Jestem pewny, że świetnie się odnajdzie w nowej roli. – podkreśla Loukas Notopoulos.

Ewa Wernerowicz nowym prezesem

Z początkiem roku Ewa Wernerowicz zastąpi Loukasa Notopoulosa na stanowisku prezesa firmy Vivus. Wernerowicz jest absolwentką Akademii Morskiej w Gdyni oraz podyplomowych studiów Innovation Leadership prowadzonych przez Szkołę Główną Handlową. Swoje bogate doświadczenie zawodowe zdobywała najpierw jako przedsiębiorca w branży turystycznej, a następnie piastując stanowisko managera w firmach Citifinancial i Polbank. Posiada rozległe kompetencje z zakresu zarządzania operacjami i projektami strategicznymi, a także szeroką wiedzę z zakresu technologii w finansach.

Z Vivusem związana jest od samego początku – jako dyrektor zarządzająca ds. operacyjnych nadzorowała wszystkie działania spółki i odpowiada za jej doskonałe wyniki. To dzięki jej pracy departament Customer Care Vivusa pięciokrotnie został nagrodzony Gwiazdą Jakości Obsługi Klienta. Wernerowicz już zapowiada kontynuowanie prace nad rozwojem marki.

W 2018 roku umocnimy swoją pozycję na dotychczasowym rynku oraz znacząco rozwiniemy kolejne produkty, które mają ogromny potencjał. Będziemy obsługiwali wszystkie segmenty rynku. Na pokładzie mamy najlepszą załogę fintechową w Polsce. Nasz biznes się rozwija, firma odnosi sukcesy. W ciągu 5 lat przebyliśmy drogę od start upu do jednej z tysiąca największych firm w Polsce. Przed nami kolejne wyzwania oraz ambitne plany. – zapewnia nowy prezes firmy Vivus, Ewa Wernerowicz.

Zmiany na stanowisku prezesa to nie jedyne zmiany, które planuje Vivus. Wraz z końcem roku do zarządu Vivusa dołączy również Katarzyna Jóźwik, dotychczasowa dyrektor zarządzająca ds. rozwoju biznesu. Jóźwik będzie wspierać rozwój firmy jako wiceprezes.

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *