Fintech dla przedsiębiorców

W ubiegłym roku zarejestrowano najwyższą w historii liczbę jednoosobowych działalności gospodarczych. Pod koniec listopada elektroniczna baza przedsiębiorców wpisanych do rejestru REGON osiągnęła rekordową wartość 3,001 mln. Małe i średnie przedsiębiorstwa to dziś prawdziwe koło napędowe naszej gospodarki. Jakie rozwiązania dla nich proponuje fintech, a czego zdecydowanie brakuje?

Założenia dyskusji

Generalnie założeniem dyskusji jest zdefiniowanie narzędzi oraz ofert skierowanych do przedsiębiorców z wykorzystaniem rozwiązań fintechowych. Co dziś już jest obecne na rynku, a czego brakuje? Gdzie w chwili obecnej uczestnicy upatrują największych szans rozwoju, a gdzie ten proces całkowicie kuleje i tylko czekać, aż ktoś w końcu zaskoczy konkurencję i będzie w stanie zaproponować jeszcze lepsze rozwiązania.

Myśląc o przyszłości podczas dyskusji zostaną poruszona takie zagadnienia jak:

– czy w branży istnieje ryzyko zmian legislacyjnych, które ograniczą / wesprą nasze FinTechy ?

​- ekspansja / współpraca zagraniczna vs. wejście zagranicznych dużych graczy na nasze rynki

– zmiany technologiczne, które dopiero powstają, R&D, innovacje, współpraca z start-up-ami

– konkurencja ze strony tradycyjnych instytucji finansowych (szczególnie bankowych) i ich rola w perspektywie 5-10 lat.

Uczestnicy panelu dyskusyjnego

Moderator:
Michał Pawlik – CEO SMEO

współzałożyciel i Prezes Zarządu SMEO S.A. – FinTech-owej spółki faktoringowej dedykowanej sektorowi mikroprzedsiębiorstw. Lider i wizjoner biznesu, od ponad 10 lat związany z branżą finansową.

Paneliści:

Wojciech Kazimierski – CEO LEASELINK

twórca i współwłaściciel LeaseLink – jedynego na rynku polskim oraz jednego z najnowocześniejszych na świecie fintechu w branży leasingowej. Usługi LeaseLink oferowane są jako metoda płatności w sklepach stacjonarnych oraz internetowych w modelu omnichannel.

Dominik Ciula – Product Manager Aasa dla biznesu

Sales and Business Development Manager w Aasa Polska, odpowiedzialny za zwiększenie i poszukiwanie nowych kanałów sprzedaży, budowanie i utrzymanie relacji z partnerami biznesowymi oraz wdrażanie i rozwój nowych produktów, w tym oferty dla przedsiębiorców – Aasa Dla Biznesu.

Bartosz Pundyk – Dyrektor Sprzedaży Grupa CRIF

Dyrektor Sprzedaży w CRIF. Absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Od kilku lat bezpośrednio powiązany z biurami informacji gospodarczej. Dyrektor Sprzedaży w CRIF – wiodącego dostawcy informacji kredytowej w Europie oraz jednego z kluczowych podmiotów w skali światowej.

Monika Mojzesowicz – Dyrektor Departamentu Produktów Firmowych EXPANDER

Dyrektor Departamentu Kredytów Firmowych w Expander Advisors. Obecna w branży finansowej od 2003 roku. Swoim doświadczeniem udowadnia codziennie, że rynek pośrednictwa finansowego w Polsce jest dziś w punkcie dużych zmian i wielkich możliwości, a ona sama skutecznie sprawia swoim działaniem jego rozwój w nowych kierunkach, wcześniej niedostrzeganych przez konkurencję.

Aleksandra Wodzisławska – Prezes Zarządu Aforti Exchange

prezes Aforti Exchange / Grupa AFORTI. Z sektorem bankowym i branżą usług finansowych związana od ponad 15 lat. Absolwentka Finansów i Bankowości oraz Studiów Europejskich Uniwersytetu Łódzkiego. Karierę zawodową rozpoczynała od pracy z Klientami w oddziale banku.

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *