W zeszłym roku Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na Listę ostrzeżeń publicznych Fundusz Hipoteczny Yanok z siedzibą w Krakowie.

Aktualizacja dnia 07.01.2019 – Komisja Nadzoru Finansowego wykonała zawiadomienie Prokuratury Okręgowej w Krakowie i dokonała wpisu o prawomocnej odmowie wszczęcia dochodzenia. Tym samym Fundusz Yanok zastał  usunięty z listy. 

W zeszłym roku Komisja Nadzoru Finansowego podjęła decyzję o wpisaniu spółki Fundusz Hipoteczny Yanok na swoją Listę ostrzeżeń publicznych. KNF umieszcza na niej te podmioty, wobec których zachodzi podejrzenie, że swoją działalnością naruszają literę prawa. Takie instytucje mogą również działać na niekorzyść konsumentów, dlatego do ich produktów i usług należy podchodzić bardzo ostrożnie.

Fundusz Hipoteczny Yanok

Komisja Nadzoru Finansowego stale monitoruje rodzimy rynek finansowy, czuwając nad bezpieczeństwem polskich konsumentów. W ramach tej działalności KNF systematycznie podaje do publicznej wiadomości informacje o podmiotach, wobec których złożone zostało zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. W ubiegłym tygodniu na listę ostrzeżeń wpisany został Fundusz Hipoteczny Yanok – należąca do Grupy Kapitałowej KRN Media spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, której siedziba znajduje się w Krakowie.

W wyjaśnieniu Komisja podaje, że mogło dojść do naruszenia ustawy o prawie bankowym. Podejrzenie wzbudziło wykonywanie czynności bankowych bez zezwolenia KNF, a w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa skierowane zostało do Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Jak bezpiecznie znaleźć źródło finansowania?

Coraz więcej firm pożyczkowych, działających na polskim rynku, wprowadza do swoich ofert produkty przygotowane specjalnie z myślą o przedsiębiorcach. Stanowią one ciekawą alternatywę dla kredytów bankowych, które często wiążą się z długim czasem oczekiwania i skomplikowanymi formalnościami. Przed skorzystaniem z jakiejkolwiek oferty warto najpierw sprawdzić opinie na jej temat wśród dotychczasowych klientów. W ten sposób będziemy mieli szansę przekonać się, czy firma działa uczciwie i na jasnych zasadach.

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *