Gotówkomaty pozwalają ubiegać się o pożyczkę od 300 do 1600 zł. Wystarczy dowód osobisty, telefon komórkowy i zdjęcie wykonane przez samoobsługowy automat.

Pożyczki z gotówkomatu

Maszyny samoobsługowe udzielające krótkoterminowych pożyczek pojawiły się w centrach handlowych w Warszawie (Atrium Reduta i Carrefour Bemowo), Brwinowie (Galeria Brwinów), Żyrardowie (CH Dekada), Skierniewicach (CH Dekada), Myślenicach (CH Dekada), Nowym Targu (CH Dekada), Sieradzu (CH Dekada), Kaliszu (Galeria Amber) oraz Krakowie (Bonarka City Center oraz M1). Na razie w przedsięwzięcie spółki Gotówkomat Polskie Płatności zaangażował się Vivus, a pożyczki są opatrzone limitami. Możemy pożyczyć 300, 800, 1200 lub 1600 zł. Okres spłaty wynosi 15 lub 30 dni.

Pożyczka z bankomatu na dowód

Zaciągnięcie pożyczki w gotówkomacie jest proste. Ważne jest, aby mieć przy sobie dowód osobisty. Po tym, jak na wyświetlaczu maszyny pojawi się kwota pożyczki, wybieramy interesującą nas sumę, skanujemy dowód i wpisujemy swój numer telefonu. Czekamy jeszcze aż urządzenie zrobi nam zdjęcie – służy ono do weryfikacji tożsamości (zdalnie jest porównane przez konsultanta ze zdjęciem z dowodu). Sprawdzona zostanie też nasza historia kredytowa – w rejestrach BIG oraz w bazie BIK. Jeśli decyzja będzie pozytywna, otrzymamy SMS-a z kodem potrzebnym do zatwierdzenia transakcji. Wybieramy opcję „Wypłać pieniądze”, za pomocą klawiatury maszyny wpisujemy numer pożyczki i kod weryfikacyjny przesłany przez Vivus.pl i czekamy na wypłatę pieniędzy. Pożyczkę spłacamy na konto podane na wydruku.

Gotówkomat – czy to bezpieczne?

Możliwość zaciagnięcia pożyczki w publicznym miejscu i w samoobsługowym urządzeniu rodzi jedno zasadnicze pytanie: Czy to jest bezpieczne? Przecież dowód osobisty można zgubić lub może zostać on nam skradziony i w ten sposób możemy stać się ofiarą wyłudzenia pożyczki na nasze nazwisko. Takie ryzyko jest znikome, ze względu na zastosowane zabezpieczenia. Zdjęcie wykonywane przez automat jest analizowane przez człowiek, a nie maszynę. Poza tym, złodziej musiałby też dysponować naszym telefonem, bo to na niego wysyłany jest numer pożyczki oraz kod weryfikacyjny, bez których nie można podjąć gotówki. Dodatkowo, gotówkomaty są objęte monitoringiem w obrębie danego centrum handlowego.

W przyszłości gotówkomaty, oprócz możliwości uzyskania pożyczki, mają oferować spłatę zobowiązania, opłacenie rachunków, kupno ubezpieczenia czy doładowanie telefonu.

0
Udostępnień
Google+

komentarze 2

  1. Adrian
    28 września 2015 at 20:14 — Odpowiedz

    Ale skoro mamy przy sobie telefon (bo musimy mieć) to po co używać takiego Gotówkomatu, skoro firma pozabankowa ma dobrą stronę mobilną, przez którą możemy wnioskować o pożyczkę.

  2. […] Gotówkomat wypełnia ważną lukę na rynku usług finansowych. Mimo coraz szerszego korzystania przez Polaków z nowoczesnych technologii i serwisów bankowych, nadal jesteśmy krajem, w którym mocno stoi gotówka. Wykluczenie finansowe jest u nas na jednym z wyższych poziomów w Europie, stąd potrzeba projektowania usług, które dostępne będą dla klienta o różnych możliwościach. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *