Vippo Sp. z o.o. to instytucja pożyczkowa działająca pod marką VIPPO i vippo.pl. Głównym obszarem jej działalności są dopasowane do potrzeb i możliwości klientów pożyczki ratalne w wysokości do 10 tysięcy złotych, o maksymalnym okresie kredytowania wynoszącym 36 miesięcy.

Marka Vippo w 2018 roku została nagrodzona podczas corocznego konkursu Loan Magazine Awards nagrodą „Debiut Roku 2017”. W 2019 roku zaś otrzymała specjalne wyróżnienie „Kryształ Jakości Loan Magazine Awards 2018„.

DinDin kupione przez Vippo

9 maja 2019 r. Vippo Sp. z o.o. sfinalizowała zakup hiszpańskiej spółki, udzielającej krótkoterminowych pożyczek pozabankowych na terenie Hiszpanii pod marką DinDin. To kolejny krok w rozwoju powstałej w 2017 r. spółki.

– Na polskim rynku działamy z sukcesem od trzeciego kwartału 2017 r. Pozyskaliśmy od polskich inwestorów ponad 60 milionów złotych i udzieliliśmy już kilkadziesiąt tysięcy pożyczek. Przyjęta przez nas logika biznesowa i model biznesowy sprawdzają się doskonale w Polsce, ale zawsze ciągnęło nas za granicę. Nie jestem pewien, ale możemy być pierwszą firmą z naszego sektora, o czysto polskich korzeniach i kapitale, która zdecydowała się na taką zagraniczną eskapadę. Nasz wybór padł na Hiszpanię – kraj mocno dotknięty przez kryzys z 2008 r., który jednak od pewnego czasu notuje stabilny wzrost gospodarczy na poziomie 2-3 proc. rok do roku – wyjaśnia Tomasz Kwiecień, prezes zarządu w VIPPO. – Ponadto liczymy na to, że doświadczenia z Hiszpanii będziemy mogli w przyszłości wykorzystać w innych hiszpańskojęzycznych krajach – dodaje.

DinDin istnieje od 2016 r. i udziela krótkoterminowych pozabankowych pożyczek online w wysokości od 50 do 1 100 euro, o maksymalnym okresie kredytowania wynoszącym 180 dni. Ma siedzibę w Madrycie, a obszar działania obejmuje całą Hiszpanię. Od początku działalności DinDin udzielił pożyczek o wartości przekraczającej 6 milionów euro. W połowie 2018 r. spółka ograniczyła działalność pożyczkową w oczekiwaniu na nowego właściciela.

Co dalej?

Jak komentuje Tomasz Kwiecień, Prezes Zarządu spółki – „Dajemy sobie 3-4 miesiące na rozpoznanie terenu i wznowienie normalnej działalności spółki. Zrobiliśmy porządne rozeznanie potencjału rynku hiszpańskiego dla firm takich jak nasza. Jestem przekonany, że z tej wyprawy wrócimy z tarczą.”

Przypomnijmy, iż Tomasz Kwiecień został również nagrodzony przez Kapitułę Loan Magazine Awards 2016 tytułem „Człowieka Roku

Komentarz redakcji:

Dzieje się Panie, rzekłby klasyk rozmówek męsko – męskich. Charyzma całego Zarządu spółki (nie sposób tu pominąć również Przemysława Kromera) sprawi, że będziemy świadkami jeszcze wielu dobrych news’ów dotyczących działalności spółki Vippo w Polsce, ale jak czytamy z tej wiadomości, również na świecie. To bardzo ciekawy ruch i przyznam szczerze z zaciekawieniem będę obserwował dalszego rozwoju wydarzeń tej fuzji, jak również samych efektów.

 

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *