ID Finance planuje zebrać w przyszłym roku kwotę 100 milionów dolarów. Firma pożyczkowa chce pozyskać te pieniądze poprzez serię emisji obligacji.

ID Finance to firma specjalizująca się w udzielaniu szybkich pożyczek online, która od początku swojego istnienia udzieliła zobowiązań na łączną kwotę około 300 milionów dolarów. Obecnie marka planuje zwiększyć spoje zadłużenie ze względu na niewielką ilość funduszy pochodzących od inwestorów w porównaniu do innych firm. W przyszłym roku firma planuje zebrać około 100 milionów dolarów w ramach serii emisji obligacji. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na ekspansję w Ameryce Łacińskiej i Stanach Zjednoczonych.

Plany na przyszłość

Współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający ID Finance Boris Batine podczas londyńskiej konferencji LendIt Europe zapowiedział, że firma liczy na zebranie około 100 milionów dolarów w przyszłym roku. Do tej pory firma zebrała 10 milionów dolarów (7,6 miliona funtów) poprzez sprzedaż udziałów oraz 70 milionów dolarów (53 miliony funtów) w wierzytelnościach. Boris Batine twierdzi, że firma posiada także fundusze w wysokości 20 milionów dolarów (15,1 miliona funtów) w zatrzymanych zyskach nierozdzielanych pomiędzy akcjonariuszy. Najbliższa emisja obligacji ID Finance będzie miała miejsce w listopadzie na terenie Rosji. Firma planuje zebrać wtedy około 20 milionów dolarów. Planowane są już kolejne emisje międzynarodowych obligacji w ciągu następnego roku.

ID Finance planuje wykorzystać dochód z planowanych emisji obligacji na sfinansowanie dalszego rozwoju marki na terenie Brazylii i Meksyku. Firma planuje także rozpocząć działalność w nowych krajach – Kolumbii i Peru, a w przyszłości także w Stanach Zjednoczonych. Tam chce skupić swoją działalność zwłaszcza na społecznościach hiszpańskich, które często odcięte są od możliwości podjęcia szybkiej pożyczki ze względu na braki informacji w historiach kredytowych. Działalność ID Finance w Ameryce Łacińskiej ma wspomóc tego rodzaju konsumentów w generowaniu i gromadzeniu danych umożliwiających dokonanie oceny ich zdolności kredytowej.

Obecna działalność

ID Finance to startup założony w 2012 roku, którego działalność polega na udzielaniu szybkich pożyczek online. Dla firmy docelową grupą klientów są głównie te osoby, które nie mają możliwości uzyskania dodatkowego finansowania w tradycyjny sposób. Marka ID Finance, korzystając z odmiennych źródeł danych dotyczących potencjalnego klienta, daje szanse także tym konsumentom, którzy nie mogą pochwalić się udokumentowaną historią kredytową. Obecnie pożyczkodawca działa na terenie Rosji, Hiszpanii, Kazachstanu, Gruzji, Polski, Brazylii oraz Meksyku.

Do dnia dzisiejszego firma ID Finance udzieliła już pożyczek na kwotę około 300 milionów dolarów. Tylko w zeszłym roku pożyczkodawca pożyczył swoim klientom około 90 milionów dolarów. Ambitne plany firmy zakładają zwiększenie tej kwoty do 250 milionów dolarów jeszcze w tym roku.

 

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *