Opublikowany niedawno przez europejski bank inwestycyjny GP Bullhound raport pt. „Fintech: Anything but Alternative” prezentuje wzrost wiodących firm oraz gałęzi rynku Fintech.

Opublikowane badania pozwalają na szczegółową analizę globalnych danych inwestycyjnych, a także firm, sektorów i regionów, które przyczyniają się do rozwoju rynku Fintech. W sprawozdaniu przestawiono 17 przedsiębiorstw, które mogą osiągnąć wycenę 1 miliarda dolarów. Wśród wyróżnionych, w sekcji Alternatywnego Finansowania, uwzględniona została także spółka ID Finance.

Działalność spółki

ID Finance to jedna z najszybciej rozwijających się firm FinTech na świecie, będąca właścicielem takich marek, jak MoneyMan, Solva czy AmmoPay. Założona została w 2012 roku przez Borisa Batine i Alexandra Dunaeva. Spółka zatrudnia obecnie ponad 380 osób z dużym doświadczeniem w dziedzinie finansów, ryzyka i informatyki. Specjalizuje się w usługach online oraz kreowaniu nowych technologii finansowych. Ponadto, jest największym kredytodawcą online w Rosji, działa także na rynkach w Kazachstanie, Gruzji, Polsce, Hiszpanii i Brazylii.

Pośród najlepszych

ID Finance ma na celu podnoszenie standardu życia osób bez dostępu do banków poprzez świadczenie usług finansowych. Cyfrowe pożyczki, nowoczesne bazy danych, scoringowa ocena ryzyka kredytowego to stałe zmienne w działalności ID Finance. O wysokim uznaniu firmy w branży finansowej świadczą również przyznane liczne nagrody.

„Jesteśmy dumni, że zostaliśmy przedstawieni wśród najbardziej obiecujących międzynarodowych firm z branży Fintech. Naszą misją jest zapewnienie klientom rynków wschodzących dostępu do konkurencyjnych i przejrzystych usług finansowych, jakie są oferowane na Zachodzie. Możemy się poszczycić silnym i trwałym wzrostem dzięki naszemu zróżnicowanemu portfolio kredytowemu, który obejmuje Rosję, Kazachstan, Gruzję, Hiszpanię, Polskę i Brazylię”, powiedział współzałożyciel i CEO ID Finance Boris Batine.

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *