ID Finance zwiększa swój wpływ w Ameryce Łacińskiej. Firma z sektora FinTech rok temu wkroczyła na rynek brazylijski, a już wkrótce zawita także w Meksyku.

Udaną ekspansją na skalę światową może poszczycić się ID Finance, działająca na rynkach wschodzących firma FinTech. Rok po rozpoczęciu działalności firmy na rynku brazylijskim, poszerzyła ona swoje wpływy w Ameryce Łacińskiej poprzez wejście na meksykański rynek pożyczek online.

ID Finance rozszerza wpływy w Ameryce Łacińskiej

Boris Batine, współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający w ID Finance przyznaje, że: „To bardzo ciekawy moment na zwiększenie naszego wpływu w Ameryce Łacińskiej. Dostrzegamy ogromny potencjał rozwojowy rynku pożyczek online w Meksyku. Jest to ważny krok w kierunku osiągnięcia pozycji lidera pożyczek online w tym regionie.”

Meksyk posiadający populację 127 milionów ludzi to jeden z najbardziej atrakcyjnych dla FinTechu rynków w Ameryce Łacińskiej. Jest to spowodowane tym, że zgodnie z danymi Banku Światowego, 61% dorosłych nie ma dostępu do kont bankowych, ponadto występuje tu mała ilość placówek bankowych w stosunku do liczby mieszkańców. Wskazuje to na wysokie zapotrzebowanie na usługi FinTech w tym regionie.

Przewaga konkurencyjna w branży FinTech

„Wzrost wykorzystania Internetu tworzy olbrzymie możliwości dla firm w branży FinTech. Unikalna technologia scoringowa ID Finance daje nam znaczącą przewagę nad konkurencją, podczas gdy nasza platforma pożyczek online, Moneyman da konsumentom w Meksyku tak bardzo potrzebną klientom prostotę i przejrzystość usług.” – komentuje Yannick del Ponte, Dyrektor ID Finance Mexico.

Przewidywane reformy rządowe oraz zmiany w prawie, które mają na celu zwiększenie dostępu mieszkańców do finansów mogą zdecydowanie przyspieszyć rozwój sektora finansowego. Dodatkowo szacuje się, że do roku 2021 w Meksyku będzie 91,6 miliona aktywnych użytkowników Internetu, a do 2022 75,4 miliona użytkowników smartfonów.

Firma ID Finance odnotowała 82% wzrost przychodu w pierwszej połowie 2017 roku i ma obecnie 3,8 miliona zarejestrowanych klientów. Ze względu na to, że co miesiąc udziela blisko 60 tysięcy pożyczek, może poszczycić się miesięcznym przychodem o wartości 15 milionów dolarów. Sukces ten wynika z szybkiego rozwoju firmy ID Finance, która została założona w Rosji w 2012 roku i w niedługim czasie wkroczyła na rynek Kazachstanu, Gruzji, Polski, Hiszpanii, Brazylii i Meksyku.

Źródło: ID Finance, MoneyMan

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *