Index hapipraktyk to kampania edukacyjna, która ma wspomagać wzrost świadomości w zakresie konieczności budowania pozytywnej historii kredytowej.

Polacy coraz więcej oszczędzają, ale…

Badanie „Jak Polacy planują swoje wydatki oraz jak zaciągają i spłacają swoje zobowiązania finansowe?” wykazało, że Polacy coraz lepiej radzą sobie z zarządzaniem własnymi środkami. Nie tylko coraz więcej oszczędzamy, ale także uczymy się planować wydatki z wyprzedzeniem. A jak radzimy sobie ze spłatą podjętych zobowiązań?

Badanie opinii publicznej zostało przeprowadzone na zlecenie hapipożyczek, najczęściej wyróżnianej i nagradzanej firmy pożyczkowej w 2017 r. Miało na celu zdiagnozowanie poziomu świadomości polskiego społeczeństwa na temat konsekwencji płynących z nieterminowego spłacania zadłużenia. Wyniki badania wskazują, że duży odsetek Polaków nadal nie reguluje swoich płatności w terminie i nie zdaje sobie sprawę z negatywnych następstw takiego zachowania. Niemal 38 proc. ankietowanych przyznaje, że spóźniło się ze spłatą zobowiązania, z czego aż połowa deklaruje regularne spóźnienia (występujące przynajmniej raz na kilka miesięcy). Aż 1/4 Polaków oświadcza, że nie reaguje na ponaglenia wierzycieli.

Index hapipraktyk szerzy wiedzę finansową

Wyniki badania potwierdzają, że świadomość Polaków w zakresie budowania pozytywnej historii kredytowej jest wciąż relatywnie niska. W odpowiedzi na ten problem marka hapipożyczki zainicjowała kampanię edukacyjną „Index hapipraktyk. Zbuduj pozytywną historię kredytową”, w ramach której podjęty zostanie szereg działań informacyjno-edukacyjnych. Ich celem jest upowszechnienie wiedzy Polaków na temat zarządzania finansami oraz odpowiedzialnego zaciągania zadłużeń. Tylko mądre gospodarowanie własnym budżetem pozwala bowiem budować pozytywną historię kredytową i zwiększa naszą wiarygodność w oczach banków i innych instytucji finansowych.

Zależy nam na tym, aby Polacy świadomie budowali pozytywną historię kredytową, dlatego poprzez planowane w ramach kampanii aktywności chcemy przekazać im potrzebną wiedzę i konkretne, użyteczne wskazówki – mówi Malwina Michalska, Koordynator ds. Procesów Windykacyjnych w hapipożyczki. – Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom Polacy będą jeszcze rozsądniej gospodarować swoimi funduszami oraz racjonalnie korzystać z ofert firm oferujących kredyty lub pożyczki.

 

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *