ChronPESEL.pl to nowe narzędzie na polskim rynku, które zapewnia kompleksową ochronę przed konsekwencjami kradzieży danych osobowych.

Z roku na rok narasta problem kradzieży danych oraz związanych z nimi wyłudzeń. Tymczasem od niedawna na polskim rynku dostępne jest udoskonalone narzędzie ochrony przed tego typu zdarzeniami. Platforma internetowa ChronPESEL.pl ma zapewniać skuteczną ochronę przed wyłudzeniami. Jej innowacyjność oparta jest na zapewnieniu konsumentom asysty oraz pomocy prawnej, która może okazać się niezastąpiona w przypadku podejrzenia o kradzież tożsamości.

Na co jesteśmy narażeni?

Raport Ministerstwa Cyfryzacji wskazuje, że każdego roku ponad pół miliona Polaków zgłasza zaginięcie lub zniszczenie dowodu osobistego. Tymczasem utrata tego dokumentu może nas słono kosztować, szczególnie jeśli dane osobowe wpadną w niepowołane ręce. Kradzież tożsamości grozi nam nawet wtedy, gdy dobrze pilnujemy swoich dokumentów. W różnych życiowych sytuacjach jesteśmy bowiem zmuszani do podawania swojego numeru PESEL czy pokazywania dowodu osobistego. Taka konieczność zachodzi m.in. przy wizycie u lekarza, wynajmowaniu pokoju w hotelu czy w wypożyczalniach samochodów. Każda tego typu sytuacja rodzi ryzyko, że nasze dane zostaną skradzione i użyte bezprawnie. Nieuczciwa osoba może zaciągnąć na nie pożyczkę, kupić na raty sprzęt elektroniczny czy nowe meble. Tymczasem osoba, której tożsamość została ukradziona, przez wiele lat może pozostawać nieświadoma powstałego w ten sposób zadłużenia.

Nowa odsłona ChronPESEL.pl

Platforma internetowa ChronPESEL.pl powstała w ramach inicjatywy Kaczmarski Group, opiera się natomiast na danych z Krajowego Rejestru Długów. 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu ma zabezpieczać konsumenta przez wyłudzeniem pieniędzy na jego dane. Platforma rejestruje wszystkie zapytania o numer PESEL, kierowane do KRD przez banki, firmy pożyczkowe czy telekomy. Przy każdej tego typu próbie, konsument otrzymuje SMS-em specjalną informację. W ten sposób może szybko zareagować, powiadamiając firmy i instytucje o próbie wyłudzenia pieniędzy bez jego wiedzy.

Platforma internetowa ChronPESEL.pl przeszła niedawno znaczącą metamorfozę. Dzięki wprowadzonym udoskonaleniom, baza informuje konsumenta nie tylko o próbie wyłudzenia pieniędzy na jego dane, lecz także udostępnia rozwiązania mogące zapewnić mu ochronę przed ewentualnymi konsekwencjami takich oszustw. Pomoc ta w dużej mierze ma być oparta na dostarczeniu konsumentowi niezbędnych dokumentów, zawierających instrukcję postępowania w przypadku wyłudzenia. ChronPESEL.pl zapewnia również zwrot kosztów adwokata w przypadku ewentualnego dochodzenia praw przed sądem.

Baza ChronPESEL.pl to jedyna platforma, która udostępnia swoim klientom tego rodzaju rozwiązania. Również jako jedyna w Polsce obejmuje dane nie tylko banków i firm pożyczkowych, ale także z wielu innych sektorów – telekomunikacyjnego, energetycznego, ubezpieczeniowego, administracji publicznej i zarządzania wierzytelnościami. Dzięki temu konsument otrzymuje powiadomienie nie tylko w momencie wnioskowania o pożyczkę, lecz na przykład także w przypadku prób wyłudzenia umowy na abonament telefoniczny.

 

0
Udostępnień
Google+

komentarze 2

  1. Monika M.
    6 września 2018 at 12:05 — Odpowiedz

    Według mnie chronpesel to jedna z najlepszych platform do ochrony danych. Korzystam z niej do jakiegoś czasu i na prawdę spełnia moje oczekiwania, dodatkowo nie obciąża portfela. Dla mnie super.

  2. Gregory
    10 września 2018 at 13:10 — Odpowiedz

    Sam też korzystam od trzech miesięcy. Narazie cisza i spokój, ale przy okazji sobie sprawdziłem czy ktoś nie korzystał z mojego numeru pesel przez ostatani rok. Dodatkowo też wykupiłem abonament rodzicom, bo jak wiadomo straszych ludzi łatwiej nabrać i wkręcić coś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *