Będziemy cię finansowali: najtaniej, najdłużej i pomożemy w spłacie - to nowe hasło promujące pożyczki online marki Kasomat.

Marka Kasomat, będąca częścią poznańskiej spółki Surat, stara się wykorzystać czas zmian na rynku pożyczek pozabankowych na edukację klientów.  Jednym z kroków, jakie firma podjęła po 11 marca, czyli po wejściu w życie tzw. ustawy antylichwiarskiej, były zmiany w ofercie produktowej. Kasomat nie tylko proponuje pożyczki online do 1000 zł, ale również pomoc w ich spłacie na zasadzie refinansowania.

Kasomat w obliczu nowych przepisów

Nowe regulacje przyniosły istotną zmianę – Kasomat stał się instytucją pożyczkową działającą zgodnie z przepisami polskiego prawa, co podkreśla bezpieczeństwo korzystania z usług tej firmy pozabankowej.

Margita Kaczmarek, prezes zarządu Surat Sp. z o.o.

Jeśli chodzi o aspekt sytuacji rynkowej, po dwóch miesiącach funkcjonowania w myśl nowych przepisów, nic szczególnego się nie zmieniło – podkreśla Margita Kaczmarek, Prezes Zarządu spółki Surat. – Staramy się wykorzystać ten czas na edukację w praktyce dla naszych klientów. Podkreślamy rolę terminowej spłaty pożyczek, która stanowi obecnie najważniejszy element nowej, tworzącej się właśnie rzeczywistości – dodaje.

Pełna gotowość

Prezes Zarządu spółki Surat oczekuje, że w perspektywie najbliższych lat na rynku pożyczek pozabankowych polepszeniu ulegnie sytuacja portfelowa.

Margita Kaczmarek, prezes zarządu Surat Sp. z o.o.

To, jak zareaguje rynek consumer finance i jakiego nabierze kształtu w najbliższym czasie w dużej mierze zależy jednak od zachowań adresatów naszych produktów. Jesteśmy gotowi na nowe, tanie finansowanie dla naszych odbiorców, jednak korzystanie z tych produktów wymaga zachowania dyscypliny obsługi tych produktów. Zobaczymy, jesteśmy optymistycznie nastawieni i gotowi tworzyć nową jakość – twierdzi Margita Kaczmarek, która w lutym została wyróżniona statuetką BusinessWoman Roku 2015.

 

Komentarze z rynku pożyczek online

Rząd od ponad roku dokłada wszelkich starań, aby uczynić Polskę istotnym w Europie hubem fintechowym. Polacy szybko przyzwyczajają się do nowych form korzystania z usług finansowych. Dlaczego zatem rewolucja fintechowa wciąż nie nadchodzi? Po roku 2015 nastąpił gwałtowny spadek liczby nowopowstających firm działających w obszarze innowacji finansowej. W 2016 powstało …

Odpowiedzialność społeczna to pojęcie szczególnie związane z instytucjami działającym na rynku finansowym, np. bankami, SKOK-ami.

Etyka – w najprostszym ujęciu – to zespół norm moralnych, którymi kieruje się człowiek. Obecnie coraz częściej można spotkać się z takimi pojęciami, jak etyka medycyny, etyka dziennikarska czy etyka biznesu. Pierwsze dwa pojęcia mają swoją definicję i funkcjonują od lat. Etyka biznesu również nie jest nowością, jednak stale wzrasta …

Mezzanine to instrument pośredni między zadłużeniem (np. podjęciem kredytu) a finansowaniem kapitałowym (np. emisją akcji). Tego typu alternatywne źródło pozyskania środków na nowe inwestycje zyskuje coraz większą popularność wśród przedsiębiorstw na całym świecie. Nowoczesne źródło finansowania Mezzanine to instrument finansowania zewnętrznego przedsiębiorców, który definiowany jest jako dług o podwyższonym ryzyku. …

W 2015 roku Financial Conduct Authority (FCA), brytyjski odpowiednik polskiej KNF, nadzorujący firmy finansowe i rynek finansowy na Wyspach, mocno zwalczał szybkie pożyczki proponowane w formie narzuconej przez Wonga i podobnych jej pożyczkodawców. Po 2 latach okazało się, że te działania mogły nie być do końca korzystne dla pożyczkobiorców.

Specjalnie dla Loan Magazine Boris Batin – współzałożyciel i CEO ID Finance, właściciel m.in. międzynarodowej marki pożyczek obecnej od ponad roku na rynku polskim MoneyMan.

 

 

 

 

 

0
Udostępnień
Google+

komentarze 2

  1. Emila Mankel
    29 sierpnia 2016 at 13:16 — Odpowiedz

    Nakładanie opłaty 390 zł za nieodesłanie umowy i brak wglądu dla niezarejestrowanego użytkownika do Tabeli Opłat i Prowizji to bez wątpienia nowa jakość.

  2. Rafał Strzępek
    1 lutego 2017 at 09:39 — Odpowiedz

    Mnie za opóźnienie straszono karą za nie odesłanie umowy. Codziennie sms o 6:30 o spłacie za pare dni. Paranoja, złodziejstwo a nie nowa jakość. Np. Pożyczka 500, koszt 130 + kara za umowę. Kto odsyła umowy??? Do spłaty 1020. Koszt powyżej 100%. Pożyczki większej nie dostaniecie, ten biznes z góry jest nastawiony na kradzież!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *