Krzysztof Przybysz z Ferratum Bank - Zmiany ustawowe, które będą w marcu 2016 roku z mojej perspektywy są naturalne w biznesie pożyczkowym

Większość uczestników rynku pożyczkowego w Polsce czeka już na zmiany, jakie przyjdzie nam wszystkim zaobserwować w związku ze zmianami dotyczącymi nowych regulacji odnośnie udzielania pożyczek w Polsce. Swojego komentarza do zaistniałej sytuacji udzielił nam Krzysztof Przybysz – Country Coordinator Ferratum Bank.

Co zmienia nowa ustawa względem udzielania pożyczek

Przypomnijmy, nowa ustawa podpisana przez Prezydenta zakłada m in.

  • maksymalną wysokość odsetek, jakie ma płacić pożyczkobiorca za opóźnienie w spłacie zobowiązania.
  • podmioty niebankowe będą mogły działać jedynie jako spółki akcyjne lub spółki z o.o.
  • do uruchomienia działalności będzie niezbędny kapitał zakładowy w wysokości co najmniej 200 tys. zł ( ma on pochodzić wyłącznie z wkładu pieniężnego)
  • Nowe przepisy uzależniają wysokość kosztów pozaodsetkowych od m.in. okresu spłaty pożyczki oraz wysokości zobowiązania
  • Ustawa antylichwiarska ogranicza również maksymalną wysokość odsetek, jakie ma płacić pożyczkobiorca za opóźnienie w spłacie zobowiązania

Czy rynek pożyczkowy jest przygotowany na zmiany?

Według Krzysztofa Przybysza, Country Coordinator Ferratum Banku nowa ustawa wpłynie na trzy czynniki obowiązujące na rynku pożyczkowym.

Tak podsumowuje nadchodzące zmiany Krzysztof Przybysz dla kanału telewizji biznesowej ofinansach.tv

Pożyczki pozabankowe w Polsce

Co dla klienta najważniejszą było zmianą, czyli ograniczenie maksymalnej wysokości odsetek, jakie ma płacić za opóźnienie w spłacie zobowiązania – przedstawiciele branży podsumowują, że nie stosowali takiej praktyki, a ich biznes opiera się na pożyczaniu, a nie zarabianiu na windykacji. Przypomnijmy, że nowy limit to sześćciokrotność stopy lombardowej NBP. Ponadto, w przypadku gdy ustawowe ograniczenia zostaną przekroczone, wówczas klient nie będzie musiał płacić odsetek – odda wyłącznie kwotę, którą pożyczył.

Tak jak podkreśla Krzysztof Przybysz – dobrze się dzieje, że biznes jest regulowany. To tylko i wyłącznie zwiększa jego transparentność i uwiarygadnia przed klientami korzystającymi z pożyczek pozabankowych w naszym kraju.

Zapoznaj się z wszystkimi szczegółami oferty na stronie Ferratum Banku.

O pożyczkach pozabankowych w Polsce

94%

Lux Pożyczki proponuje pożyczki na raty w dwóch formach – Premium i Classic. Można sięgnąć po nawet 7 tys. zł na 62 tygodnie.

Na rynku chwilówek zrobiło się tłoczno. Choć ten sektor finansowy szybko się rozwija i najwyraźniej daleko mu jeszcze do pułapu swoich możliwości, mnogość ofert już spowodowała walkę na wymyślne usługi. Firmy podglądają swoje rozwiązania biznesowe i nie przebierają w środkach. Klient może poczuć się zdezorientowany. „Nowy płaski telewizor? Kup już …
97%

Ferratum Bank oferuje pożyczki na krótko i długo, a także – za pośrednictwem Ekspres Kasa, mikropożyczki w kwocie do 2000 zł na 15, 30 lub 60 dni.

Zaciągnięta pożyczka okazała się zbędna? Podjąłeś decyzję o zaciągnięciu zobowiązania pod wpływem chwili, a teraz się rozmyśliłeś się? Rozwiązaniem sytuacji jest odstąpienie od umowy pożyczki. Kiedy i jak można skorzystać z tego rozwiązania, aby nie mieć później żadnych problemów? Temat odstąpienia od umowy pożyczki podjęliśmy ze względu na komentarz, który …
90%

Eurocent nie prowadzi już swojej działalności pożyczkowej. Nie udziela żadnych pożyczek. Zachęcamy do skorzystania z innych ofert pożyczki.

Termin spłaty pożyczki minął, a ty nie zdążyłeś skorzystać z opcji jego przedłużenia? Niektóre firmy pożyczkowe skłonne są rozłożyć zadłużenie na raty.
1
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *