Pod koniec ubiegłego tygodnia Grupa Kruk opublikowała komunikat dotyczący podpisania listu intencyjnego w sprawie przejęcia marki Wonga. Oznacza to, że spełniły się wrześniowe przewidywania Rafała Tomkowicza, który zakładał, że popularną firmę pożyczkową może kupić właśnie ta spółka windykacyjna.

Kruk to największa w Polsce firma zarządzająca wierzytelnościami oraz zdobywca tytułu Partner Windykacyjny 2018 w zakresie zakupu portfeli wierzytelności plebiscytu Loan Magazine Awards. 15 marca 2019 r. spółka opublikowała informację na temat postępów w negocjacjach dotyczących przejęcia polskiej marki Wonga. Właśnie w tym dniu doszło do podpisania listu intencyjnego, który określa główne warunki sprzedaży 100 proc. udziałów w polskiej firmie pożyczkowej. Ostateczna realizacja tej umowy zależy jednak od zgody UOKiK na przejęcie pożyczkodawcy.

Firma pożyczkowa Wonga

Wonga.pl to firma pożyczkowa, która działa na polskim rynku od 2012 r. Marka stawia przede wszystkim produkty ratalne, jednak w swojej ofercie posiada także zobowiązania krótkoterminowe. Udziela kompleksowych pożyczek w kwocie od 50 zł do 20 000 zł na okres od 1 dnia do 60 miesięcy. Pożyczki w Wonga cieszą się dużą popularnością wśród Polaków, o czym świadczą dobre wyniki firmy. W 2017 r. marka zarobiła niemal 6 mln zł netto.

Już we wrześniu ubiegłego roku pisaliśmy o planach sprzedaży marki Wonga. Rafał Tomkowicz przewidywał wówczas, że Wongę może przejąć marka niezwiązana z branżą pożyczkową, lecz właśnie z windykacją. Redaktor Naczelny serwisu Loan-Magazine wytypował wówczas dwie spółki, które mogą dokonać takiego zakupu – Ultimo oraz Kruk. W ubiegłym tygodniu okazało się, że jego przewidywania były trafne, a markę Wonga przejął właśnie Kruk. Koszt zakupu 100 proc. udziałów w firmie pożyczkowej nie został ujawniony.

Wielkie plany spółki KRUK

Spółka Kruk obecna jest na rynku polskim, rumuńskim, czeskim, słowackim, niemieckim, włoskim oraz hiszpańskim. W swojej działalności stawia na dynamiczny rozwój, czego dowodem jest stale rozwijany portfel wierzytelności konsumenckich, hipotecznych oraz korporacyjnych. Marka prowadzi również działalność w sektorze obsługi na zlecenie (inkaso), obsługi gospodarczej oraz pożyczek konsumenckich. Kruk zakłada, że w ciągu najbliższych lat osiągnie pozycję jednej z trzech największych firm zarządzających wierzytelnościami w Europie pod względem osiąganego zysku.

2
Udostępnień
Google+

1 Komentarz

 1. oewonga
  9 kwietnia 2019 at 16:06 — Odpowiedz

  Witam! Jako przedstawiciel Wonga com zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Jesteśmy wielokrotnie nagradzaną firmą z branży internetowych usług finansowych. Działamy w oparciu o zasady:
  – przejrzystości – informujemy o wszystkich kosztach i warunkach korzystania z naszej oferty
  – elastyczności – dostosowujemy naszą ofertę do indywidualnych potrzeb naszych Klientów
  – komfortu – korzystanie z naszych produktów jest proste i wygodne. Nasza oferta jest dostępna online, bez konieczności wychodzenia z domu.

  Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią:
  – telefonicznie pod numerem 22 388 88 88* oraz 660 168 100* lub
  – poprzez zamówienie rozmowy na naszej stronie internetowej – nasz konsultant oddzwoni najszybciej jak będzie to możliwe i odpowie na wszystkie pytania.

  W razie pytań jestem do dyspozycji
  Tomasz | Ekspert wonga com

  * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *