Kupuj Teraz, Zapłać Później to innowacyjna usługa przygotowana z myślą o klientach i właścicielach sklepów internetowych.

Firmy AIQLABS i DotPay wspólnie przygotowały innowacyjne rozwiązanie z zakresu e-commerce. Usługa Kupuj Teraz Zapłać Później to możliwość skorzystania z płatności odroczonej przy zakupie towarów w wybranych sklepach internetowych. Dzięki niej każdą transakcję można spłacić nawet po 30 dniach od daty złożenia zamówienia lub rozłożyć jej spłatę na raty.

Nowa usługa na polskim rynku

AIQLABS to holding działający w sektorze fintech, w ramach którego działa marka SuperGrosz udzielająca pożyczek pozabankowych w kwocie nawet do 15 000 zł. Marka Dotpay specjalizuje się z kolei w dostarczaniu rozwiązań finansowych dla sektora e-commerce. Współpraca tych dwóch podmiotów zaowocowała powstaniem innowacyjnej usługi Kupuj Teraz Zapłać Później, która dostępna jest już w wybranych sklepach internetowych.

Mechanizm płatności odroczonej pozwala konsumentom na robienie zakupów nawet wtedy, gdy nie dysponują wystarczającą ilością gotówki. Z jego pomocą uregulowanie rachunku można bowiem zupełnie bezpłatnie przesunąć nawet o 30 dni! Zakupy z wydłużonym terminem płatności dotyczą rachunków na kwotę od 100 do 2000 zł.

Nowe rozwiązanie umożliwia także rozłożenie płatności na raty. Wybraną należność można spłacić w 3, 6 lub 12 transzach. Kupuj Teraz Zapłać Później to pierwsza tego typu usługa w Polsce. Obecnie dostępna jest wyłącznie w wybranych sklepach internetowych, jednak AIQLABS i Dotpay zapowiadają, że niebawem ich grono znacznie się powiększy.

Strategiczna współpraca

Innowacyjna usługa powstała w oparciu o zaawansowaną technologię. Bazuje na modelach statystycznych, które wykorzystują algorytmy machine learing oraz big data. Pozwala to na błyskawiczną ocenę zdolności kredytowej klienta. Podobne rozwiązania wykorzystywane są już w pozostałych brandach spółki SuperGrosz – Finces oraz SuperRata.

Zależało nam na stworzeniu usługi płatniczej w pełni wygodnej i transparentnej. Kierowaliśmy się ideą wolnych zakupów, które można robić kiedy się chce, bez ryzyka utraty kontroli nad finansami. Klient na samym starcie przystąpienia do procesu informowany jest o swojej zdolności kredytowej. Nasze algorytmy analizują dotychczasowe zachowanie klienta w Internecie, jego historię zakupową i na tej podstawie wyciągają wnioski. Z drugiej strony chcieliśmy dostarczyć sklepom eCommerce rozwiązanie wspomagające ich dotychczasową działalność. Całe ryzyko z transakcji odroczonych bierze na siebie Kupuj Teraz, Zapłać Później. – komentuje Piotr Biernacki, CRO AIQLABS, odpowiedzialny za rozwój Kupuj Teraz Zapłać Później.

Klient, który chce skorzystać z mechanizmu odroczonej płatności, już podczas dokonywania zakupów poznaje swój limit kredytowy. Wówczas może zadecydować o powiększeniu swojego koszyka zakupowego. Cała analiza sytuacji finansowej konsumenta przebiega w sposób bezpieczny, automatyczny i niezwykle szybki. Umożliwia to współpraca z podmiotami takimi jak BIK czy CRIF, które zajmują się gromadzeniem i przechowywaniem danych dotyczących historii kredytowej konsumentów. W połączeniu z informacjami pochodzącymi z wniosku wypełnionego przez klienta, dają one pełny obraz jego sytuacji kredytowej.


To bardzo ciekawy projekt, za którym stoją dwie naprawdę bardzo innowacyjne marki, pokazujące już nie raz, że warto obserwować ich poczynania. Dla AIQLABS to pewnie duże wyzwanie, gdzie przy coraz większej rozpoznawalności marki na rynku pożyczek pozabankowych w Polsce, teraz czas pokazać się w całym polskim e-commerce.

Jak w każdej innej branży, tutaj tez jest już konkurencja. Z taką możemy się spotkać w ING Banku Śląskim, który  robi to wspólnie z firmą Twisto oraz PayU. Także Alior Bank nie pozostaje tutaj bierny i zainwestował już w rozwiązanie PayPo. Z nieoficjalnych informacji wiem, że nad tego typu rozwiązaniem mocno zastanawia się firma LeaseLink.

W Polsce tego typu usługa dopiero się rozwija, podczas gdy w Niemczech czy Austrii blisko 70% zakupów w sieci dokonywanych jest przy użyciu tej formy płatności.

0
Udostępnień
Google+

1 Komentarz

  1. Pamela Rosa Flores
    21 listopada 2018 at 13:59 — Odpowiedz

    Witam, jestem osobą, która oferuje pożyczki międzynarodowe. Z kapitałem, który będzie wykorzystywany do udzielania pożyczek między osobami w krótkim i długim okresie od 10 000 do 500 000 zł wszystkim poważnym osobom, które są w rzeczywistej potrzebie. Stopa procentowa wynosi 2% rocznie. Moja oferta jest szybka i uczciwa, a jeśli spełniasz warunki, możesz otrzymać pożyczkę w ciągu 24 godzin, więc jeśli wniosek o pożyczkę jest nadal ważny, podaj kwotę wniosku o pożyczkę i datę spłaty. a także skontaktować się z nami za pomocą tego adresu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *