Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, po raz trzeci wyłonili instytucje finansowe, które we współpracy z podmiotami pośredniczącymi w sprzedaży produktów, świadczą swoje usługi w oparciu o najwyższe standardy. Tegorocznymi zwycięzcami konkursu o „Laur Pośredników Finansowych” zostali Nest Bank, Gothaer oraz hapipożyczki.

Laur Pośredników Finansowych

„Laur Pośredników Finansowych” to nagroda przyznawana przez przedstawicieli sektora finansowego należących do KPF. Konkurs organizowany jest od 3 lat i polega na ocenie partnerskich instytucji finansowych. Kandydaci zdobywający wyróżnienia to instytucje, których standardy w zakresie współpracy z pośrednikami wg. jury osiągają najwyższą jakość. W konkursie wyszczególniono 3 podstawowe kategorie, takie jak: bank, instytucja pożyczkowa i towarzystwo ubezpieczeniowe, a w ich ocenie brane są pod uwagę przede wszystkim: standardy współpracy i komunikacji ocenianej firmy z pośrednikami oraz sprawność, przejrzystość i przewidywalność procesu sprzedaży produktu. Dodatkowo w tegorocznej edycji zwrócono uwagę na monitorowanie jakości agencyjnych praktyk sprzedażowych, co może mieć wpływ na zmniejszenie natężenia zjawisk, jakimi są misselling i wyłudzenia.

Andrzej Roter, Prezes Zarządu KPF wyjaśnia kryteria wyboru zwycięzców w następujący sposób: „Poprzez ten projekt chcemy również wpływać na wzrost świadomości w zakresie praktycznego znaczenia etycznych zachowań w tej branży, a w konsekwencji przyczyniać się do budowy kapitału społecznego w rynku finansowym, którego najważniejszymi źródłami są współpraca i zaufanie.”

Zwycięzcy konkursu o „Laur Pośredników”

Zwycięzcy konkursu o „Laur Pośredników” w kategorii „Bank”:

  • I miejsce – Nest Bank SA
  • II miejsce – Alior Bank SA
  • III miejsce – TF Bank AB

Zwycięzcy konkursu o „Laur Pośredników” w kategorii „Instytucja pożyczkowa”:

  • I miejsce – hapipożyczki
  • II miejsce – AASA Polska S.A.
  • III miejsce – Cross Loan Sp. z o.o. ex aequo Axcess Financial Poland Sp. z o.o.

Zwycięzcy konkursu o „Laur Pośredników” w kategorii „Ubezpieczenia”:

  • I miejsce – Gothaer TU S.A.
  • II miejsce – Grupa Generali
  • III miejsce – Grupa PZU

Partnerem merytorycznym konkursu o „Laur Pośredników Finansowych” była Kancelaria Wierzbowski Eversheds Sutherland, czuwająca nad jego formalo – prawnym przebiegiem.

Aasa Polska kolejny rok z rzędu została doceniona w konkursie

Konkurs wspiera promowanie najlepszych praktyk dotyczących współpracy pomiędzy instytucjami finansowymi i pośrednikami, a tym samym firm i ludzi, którzy je wdrażają i upowszechniają. Aasa Polska otrzymała wyróżnienie w kategorii “Instytucja pożyczkowa”.

– Nagrodę już po raz trzeci zawdzięczamy właśnie pośrednikom finansowym, z których wiedzy i doświadczenia korzystamy w naszych codziennych działaniach, starając się by były one odpowiedzialne, długoterminowe i stanowiły skuteczną odpowiedź na potrzeby rynku oraz naszych bezpośrednich odbiorców. Cieszę się na kolejny ciekawy rok współpracy z pośrednikami w ramach budowania i umacniania znaczenia naszego sektora – komentuje Patrycja Gołębicka, Sales Director w Aasa Polska.

Uroczysta ceremonia wręczenia Laurów odbyła się 2 października 2018 r. w hotelu Marriott w Warszawie, podczas IV edycji Kongresu Pośrednictwa Finansowego. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: Bank, Firma/Towarzystwo ubezpieczeniowe oraz Instytucja pożyczkowa.

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *