Bocian Pożyczki, Vivus, Visset, Wonga i Net Credit - tylko jedna z tych marek wróci z Loan Magazine Awards 2015 bogatsza o statuetkę za Reklamę Roku.

W 2015 roku pożyczkodawcy bardzo intensywnie reklamowali się w różnych mediach – od telwizji, przed radio i prasę po internet, który jest dla nich niezwykle istotnym kanałem sprzedaży. Według analiz Instytutu Monitorowania Mediów, od lat najaktywniejszymi pożyczkodawcami w zakresie promowania swoich produktów jest Vivus oraz Provident.

W końcu nie na darmo mówi się, że reklama to połowa sukcesu sprzedażowego. Teoretycznie im przekaz jest zabawniejszy i zawiera bardziej chwytliwe oraz zapadające w pamięć hasło, tym lepiej, bo jest szansa, że dotrze do większego grona potencjalnych klientów.  Jednak za sukcesem sprzedażowym stoi też druga kwestia – produkt lub usługa, którą dana marka chce sprzedać. W przypadku sektora pożyczek pozabankowych, firmy musiały sporo się napracować, aby przede wszystkim zmienić wizerunek szybkich pożyczek.  Z pewnością 2015 rok pod tym względem był kluczowy. I nie chodzi tylko o zatwierdzenie ustawy antylichwiarskiej (zacznie obowiązywać w marcu 2016 roku), która  z założenia ma chronić klientów przed m.in. nadmiernymi i nieuzasadnionymi kosztami pożyczek. Rynek obronił się poprzez swoje działania, udowadniające, że funkcjonuje na jasnych i przejrzystych zasadach i ma niewiele wspólnego z tzw. parabankami, a także jest atrakcyjnym uzupełnieniem oferty bankowej.

Bocian Pożyczki, Vivus, Visset, Wonga i Net Credit – tylko jedna z tych marek wróci z Loan Magazine Awards 2015 bogatsza o statuetkę za Reklamę Roku. Zwycięzcę tej kategorii plebiscytu Loan Magazine Awards 2015 wybiorą pozostali uczestnicy rynku pożyczek pozabankowych. Oto reklamy, które zostały nominowane w tej kategorii.

  • Bocian Pożyczki

  • Visset

  • Wonga

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *