W plebiscycie Loan Magazine Awards 2017 tytuł Postać Roku zdobył Loukas Notopoulos.

8 lutego 2018 r. podczas uroczystej Gali we wrocławskim hotelu Ibis Styles wręczono wyróżnienia tym osobom i podmiotom, które w ubiegłym roku szczególnie wyróżniły się na tle polskiego sektora consumer finance. Zdobywcą jednej z nagród, tytułu Postaci Roku 2017, został Loukas Notopoulos.

Loukas Notopoulos Postacią Roku 2017

Loukas Notopoulos to założyciel popularnego serwisu Vivus, który od kilku lat jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pożyczkodawców na polskim rynku. Loukas od 2013 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Vivus Finance, wyznaczając trendy na rynku zobowiązań gotówkowych podejmowanych przez Internet. W ubiegłym roku sektorem pożyczek pozabankowych wstrząsnęła wiadomość, że Loukas Notopoulos odchodzi z Vivusa. Mężczyzna udowodnił tym samym, że nie zamierza osiadać na laurach – wraz z końcem roku odszedł z firmy, aby na wiosnę wrócić z nowym projektem. Obecnie Loukas Notopoulos pozostaje na urlopie.

Mocna konkurencja w kategorii Postać Roku

Do tytułu Postać Roku 2017 nominowani zostali: Edwin Milewski, Prezes Zarządu Aventus Group, Marcin Borowiecki, Prezes Zarządu Wonga w Polsce, Zbyszko Pawlak z Everest Finanse oraz Adam Dąbrowski, Prezes Zarządu polskiego oddziału firmy Creamfinance. W drodze głosowania zwycięzcę wyłoniła Kapituła Konkursowa, złożona ze specjalistów i obserwatorów branży consumer finance.

Kryształową statuetkę wręczał zwycięzcy Tomasz Kwiecień, Człowiek Roku 2016 plebiscytu Loan Magazine Awrads 2016. Ze względu na nieobecność Loukasa Notopoulosa, nagrodę w jego imieniu odebrał Marek Bosak, reprezentujący na Gali markę Vivus.

Komentarz Redaktora Naczelnego Loan Magazine

Zwycięstwo Loukasa to pewne zaskoczenie ze względu na decyzję, jaką podał do publicznej informacji jeszcze w grudniu ubiegłego roku o opuszczeniu sterów zarządzania okrętem o nazwie Vivus. Można jednak powiedzieć, iż ta nagroda to wyróżnienie i podziękowanie za całokształt jego pracy i tego co wniósł w ten rynek. Loukas wygrał z pozostałymi rywalami w swojej kategorii zdobywając 27% głosów szacownej Kapituły Konkursowej. Drugie miejsce z wynikiem 24% zajął Zbyszko Pawlak zarządzający na co dzień marką Bocian Pożyczki, a trzecie miejsce z wynikiem 18% Adam Dąbrowski, który nota bene zaraz na początku tego roku również poinformował opinie publiczną o swoim odejściu z Creamfinance.

Rafał Tomkowicz

 

1
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *