Wielkanoc to doskonała okazja do zasłużonego odpoczynku oraz do spędzenia wolnego czasu z rodziną. Niestety to także okres zwiększonych wydatków, które mogą stanowić problem dla wielu polskich rodzin.

Wielkanoc – na co wydajemy pieniądze?

Niezwykły czas Świąt Wielkanocnych poświęcamy zazwyczaj rodzinie, dlatego nasz dom w tym okresie musi być przygotowany na przyjęcie wielu gości. Wielkanocne wydatki to przede wszystkim koszt przygotowania tradycyjnych potraw i deserów, które zagoszczą na naszych stołach, ale także sumy wydane na świąteczne dekoracje oraz uroczystą oprawę stołu. Dodatkowe środki będziemy musieli przeznaczyć również na bliskie i dalekie podróże, np. w gości do rodziny. W takiej sytuacji musimy zmierzyć się nie tylko z kosztem benzyny, ale także z przygotowaniem drobnych upominków dla krewnych.

Skąd wziąć gotówkę?

Każdego roku wiele polskich rodzin boryka się z problemem braku wystarczającej ilości gotówki do organizacji wymarzonych Świąt Wielkanocnych. Badanie przeprowadzone przez Provident Polska wskazuje, że średnia kwota, jaką polska rodzina przeznaczy na tegoroczne Święta Wielkanocne, wynosi około 400 zł. Jak wygospodarować taką sumę w domowym budżecie, znacznie nadszarpniętym przez zimowe wydatki? Duża grupa Polaków stara się zawczasu odkładać środki na takie okazje, jednak zgromadzone oszczędności mogą okazać się niewystarczające. Odpowiedzią na nagłą potrzebę gotówki może być pożyczka pozabankowa. Tego rodzaju zobowiązanie można podjąć przez internet w ciągu zaledwie kilkunastu minut, dlatego jest przydatne zwłaszcza w tych momentach, kiedy najbardziej liczy się czas.

Odpowiedzialne pożyczanie – jak wybrać pożyczkodawcę?

Podejmowanie pożyczki to obecnie proces bardzo przyjazny dla konsumenta. Do wypełnienia wniosku potrzebne są jedyne dane z dowodu osobistego, a cała procedura ubiegania się o tego rodzaju zobowiązanie finansowe trwa zaledwie kilka minut.

– W dzisiejszych czasach konsument z każdej strony zasypywany jest ofertami reklamowymi firm pożyczkowych, ale do wyboru tego typu zobowiązania nie należy podchodzić pochopnie. To decyzja, która może zaważyć na finansach całego naszego gospodarstwa domowego. – mówi Margita Kaczmarek, Prezes Zarządu spółki Surat, właściciela marki Kasomat.

Odpowiedzialne pożyczanie to takie zaciąganie zobowiązań, które poprzedza szczegółowa analiza własnej sytuacji finansowej i upewnienie się czy dodatkowe środki rzeczywiście są nam potrzebne oraz czy będziemy w stanie spłacić zadłużenie w terminie. Równie istotny jest także wybór właściwego pożyczkodawcy, który nie powinien być przypadkowy.

– Przed podjęciem jakiegokolwiek zobowiązania, należy przede wszystkim przeanalizować dostępne na rynku oferty i wybrać tę najlepiej dostosowaną do naszych potrzeb pod względem kwoty oraz okresu spłaty. Następnym krokiem jest sprawdzenie opinii o danym pożyczkodawcy wśród jego dotychczasowych klientów oraz potwierdzenie jego wiarygodności. O uczciwości firmy pożyczkowej świadczy m.in. Certyfikat Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy Loan Magazine. To tytuł, który przyznawany jest firmom szczególnie dbającym o dobro klienta oraz przejrzystość i uczciwość udzielanych zobowiązań. – mówi Dominik Ciula, przedstawiciel marki Aasa Polska.

Podjęcie pożyczki w sprawdzonej firmie pozwala z łatwością uzyskać dodatkowe źródło finansowania i przeżyć bez stresu Święta Wielkanocne. Takie zobowiązanie często można indywidualnie dostosować do własnej sytuacji finansowej, np. poprzez wybór kwoty i okresu spłaty. W ten sposób zyskujemy pewność, że nie będziemy mieć żadnego problemu ze spłatą podjętej pożyczki.

– Jeśli nie mamy czasu na żmudne analizowanie ofert firm pożyczkowych i opinii na ich temat, warto skorzystać z gotowych zestawień. Takie rankingi pożyczek online przygotowywane są przez ekspertów rynku finansowego, dlatego z łatwością wskażą nam najbardziej zaufane i opłacalne rozwiązanie. – mówi Radosław Broniarek, przedstawiciel marki Money Man.

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *