Rozpoczynamy dziś prace Kapituły Konkursowej, która przez najbliższy miesiąc wskaże pozostałych wszystkich nominowanych w poszczególnych kategoriach, a wyniki swoich prac przedstawi 1 grudnia br

Pierwsze nominacje 2016

Mamy to! Pierwsze nominacje Loan Magazine Awards 2016 za nami. Organizator, zachowując sobie prawo do pierwszych wyróżnień, otwiera listę wyróżnionych, wśród których mogą znajdować się przyszli zwycięzcy, których ogłosimy podczas Gali finałowej Loan Magazine Awards 2016.

Reklama roku – nominacja

Wśród wszystkich reklam z jakimi mieliśmy możliwość zapoznać się w ubiegłym roku największe wrażenie zrobiła na nas reklama firmy Wonga z kabaretem Formacja Chatelet w roli głównej.

Oczywiście to tylko pierwsza nominacja, do dalszych obrad Kapituły Konkursowej trafią pewnie propozycje od Providenta, Ferratum Banku czy marki Vivus.

Partner wspierający – nominacja

kpf-logoWśród firm, instytucji czy organizacji, które na co dzień wspierają i pomagają wszystkim uczestnikom rynku pożyczek pozabankowych, jako organizator Gali Loan Magazine Awards 2015 postanowiliśmy wyróżnić naszą nominacją Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.

Misją Konferencji jest budowanie kapitału społecznego w sektorze finansowym w Polsce. Nie sposób nie zauważyć ogromnej roli wsparcia, jakie KPF‚u udziela całej branży pożyczek pozabankowych w Polsce, jak również rozwoju gałęzi wspomagających cały ten rynek.

W szranki do walki o miano roli Partnera wspierającego roku mogą uczestniczyć: Związek Firm Pożyczkowych, ERIF Biuro Informacji Gospodarczej, Grupa CRIF, spółka doradztwa podatkowego Arena Tax czy ubiegłoroczny zwycięzca czyli Biuro Informacji Kredytowej BIK SA.

Partner sprzedaży – nominacja

Tutaj w tym roku konkurencja jest ogromna. Mamy bowiem w konfrontacji dwa kanały sprzedaży jakie funkcjonują w większości firm oferujących pożyczki pozabankowe. Możemy tu wymienić ubiegłorocznych zwycięzców kategorii „Affiliant roku”, czyli sieć Affiliate44, czy bezpośrednio z nimi konkurujące sieci sprzedaży online: Adtraction sowa-logo-retinaoraz TradeTracker. Z drugiej zaś strony Operator Bankowy FINES czy firma pośrednictwa finansowego UNILINK CASH.

Wszystkie wspomniane powyżej marki trafią pod prace Kapituły, my natomiast jako organizatorzy postanowiliśmy nominować tutaj markę sowafinansowa.pl, której działalności pod pieczą grupy Rankomat możemy obserwować już niemal od dwóch lat.

Wydarzenie roku – nominacja

Mieliśmy tu bardzo duży dylemat. Powodem były dwa wydarzenia, które przykuły w tym roku naszą największą uwagę. Tutaj jednak przypomnieć chcieliśmy, że rok się jeszcze nie skończył i będziemy mieli cały listopad, aby jakieś kolejne wydarzenie przykuło naszą uwagę.

Bardzo duża ilość konferencji branżowych sprawia, że ich poziom merytoryczny przybrał naprawdę najwyższy możliwy poziom. To również pokazuje jak ważnym elementem dla branży stały się tego typu fora wymiany własnych doświadczeń.

erifERIF Forum, to coroczne spotkanie klientów spółki oraz zaproszonych gości, podczas którego oprócz samych wyróżnień „Odpowiedzialni w biznesie” organizatorzy fundują nam ciekawe debaty ekspertów na temat branży. W tym roku tematem przewodnim Forum było hasło „Dokąd zmierza rynek usług – szanse i wyzwania dla jego uczestników„. W jednym z paneli dyskusyjnych, który otwierała jedna z lepszych prezentacji, również jakie widziałem w tym roku (gdybyśmy mieli kategorie „Prezentacja roku” – pewny zwycięzca”) autorstwa Tomasza Kwietnia – Prezesa Zarządu Aasa Polska, „starli” się niekwestionowani eksperci tej branży, w najciekawszym panelu dyskusyjnym, jaki miałem okazję w tym roku wysłuchać (kto mnie zna, wie, że staram się raczej nie opuszczać tego typu branżowych spotkań). Dlatego właśnie nominacja trafia do Biuro Informacji Gospodarczej ERIF za to wydarzenie.

Inicjatywa, która w mojej ocenie była bezpośrednim konkurentem ERIF Forum, to Charytatywny Turniej Piłkarski dla Stowarzyszenia Pielęgniarsko-Opiekuńczego, którego organizatorem był Związek Firm Pożyczkowych. Genialne wydarzenie, co do którego tylko mieliśmy wątpliwość, czy powinna znaleźć się w kategorii „Wydarzenie roku”, czy może w „Społecznie odpowiedzialni”, dlatego też doszliśmy do wniosku, iż najlepszym rozwiązaniem będzie, aby oceniła to Kapituła Konkursowa i ta zadecydowała, w której kategorii nominować Charytatywny Turniej Piłkarski, którego zwycięzcy, czyli drużyna pozyczkaportal.pl, bez wątpienia powinna otrzymać nominację w kategorii „Serwis www roku”. Czy tak będzie? zobaczymy.

Marketing Manager roku – nominacja

Bartłomiej Pataląg, Marki Netcredit i Incredit to dziś ścisłe top branży rynku pożyczek online. Nie byłoby to możliwe poprzez szukanie nowych i alternatywnych rozwiązań całego zespołu marketingu firmy Netcredit w którym to wyróżniającą się postacią jest osoba Marketing Managera w postaci Pana Bartłomieja.

Jako kolejne propozycje pod uwagę Kapituły Konkursowej na pewno trafią: Karol Bołtromiuk  – Mała Pożyczka, Anna Rogińska – Finan.pl, Krystian Kamiński – Creamfinance, Monika Nita – Kreditech czy ubiegłoroczny nominowany Dominik Ciula – Aasa Polska.

PR Manager roku – nominacja

letter-logoJoanna Adamiak – MoneyMan, ID FINANCE. Za szczególny upór w dążeniu do promowania wartości merytorycznych przydatnych dla całego rynku pożyczek pozabankowych i otwartość we współpracy przy powstawaniu i zawiązywaniu się nowych inicjatyw czy projektów.

Potencjalni konkurenci dla Pani Joanny w tej kategorii to: Marta Modzelewska – Mała Pożyczka, Marek Bosak – Vivus czy Roman Jamiołkowski – rzecznik prasowy PROVIDENT.

 

Serwis www roku – nominacja

W tym roku kategoria rozszerzona została o blogi oraz porównywarki online. Czyli oprócz tradycyjnych stron, za pośrednictwem których udzielane są bezpośrednio pożyczki online w kategorii nominowane mogą być również serwisy tematyczne, poruszające/porównujące pożyczki przez internet.

iwocaNasz nominacja trafia do iwoca.pl – która w Polsce udziela pożyczek w całkowicie zautomatyzowanym procesie, bez zabezpieczeń, weksli czy poręczeń. Serwis bardzo czytelny, jednocześnie bardzo intuicyjny, co jest jego niewątpliwym atutem i stad nasza nominacja.

Po pracach Kapituły Konkursowej iwoca.pl przybędzie pewnie równie duża konkurencja. Zgłoszone bowiem zostały jeszcze następujące serwisy: www.finan.pl, www.faraon24.pl (ubiegłoroczny zwycięzca w kategorii „Blog roku”, www.pozyczkaportal.pl, www.lendon.pl (zwycięzca tej kategorii w poprzedniej edycji), www.kasomat.pl, www.moneyman.pl, www.sowafinansowa.pl czy www.kapitalni.org)

Mikropożyczka roku – nominacja

wonga_logo_detailPozyczkaplus, vivus, netcredit, ferratum, filarum, lendon czy moneyman. Jest kilku faworytów w tej kategorii. Nasza nominacja trafia do wonga.pl, która konsekwentnie stawia na niski koszt pożyczki i jako jedna z nielicznych, jak nie jedyna na rynku uzależnia ceną pożyczki od oceny zdolności kredytowej potencjalnego klienta. Pozwala również za pomocą testów merytorycznych na zmianę ceny pożyczanych pieniędzy poprze edukację społeczeństwa korzystającego z pożyczek udzielanych przez internet.

Pożyczka ratalna roku – nominacja

hapiNawet do 10 tysięcy złotych na okres 24 miesięcy to oferta pożyczki ratalnej HapiPożyczki – marki nominowanej przez nas w tej kategorii. Firma IPF Polska Sp. z o.o., właściciel marki HapiPożyczki bardzo aktywnie działa na polu sprzedaży w kanałach online oraz offline.

W szranki walki o miano najlepszej pożyczki ratalnej roku powalczą: Aasa Polska (ubiegłoroczny zwycięzca), Wonga, InCredit, Finan, MoneyMan i pewnie w wyniku prac Kapituły, inne marki promujące tego typu produkt dla klienta indywidualnego.

White Label rynku pożyczkowego – nominacja

To bardzo popularna forma współpracy między firmą pożyczkową, głównie udzielajacą pożyczek online, a wydawcą serwisu internetowego, który to odpowiada za całą stroną marketingowo-sprzedażową projektu, a pożyczkodawca wypłaca pożyczki. Jest dużo plusów prowadzenia tego typu działalności. Niektórzy widzą oczwyście w tym rozwiązaniu rónież słąbe strony. Nie mniej jednak to bardzo popularna forma współpracy na naszym rynku. Pierwszym tego typu projektem w Polsce była marka ofin.pl, która powstała dzięki współpracy firmy Sfera Finansów SA, wydawcy serwisów internetowych z Ferratum Bankiem (która to w ubiegłorocznej edycji Loan Magazine Awards 2015 otrzymała statuetkę „The most active company 2015”)

pozyczka-ratalnaNasza nominacja trafia do pozyczka-ratalna.pl czyli serwis administrowny przez spółkę Finhouse SA, a za pośrednictwem którego pożyczek udziela Aasa Polska SA.

A o nagrodę powalczą pewnie takie marki jak: ratka.pl, sianopomoc.pl, ofin.pl czy gotowkanatychmiast.pl

Społecznie odpowiedzialni 2016 – nominacja

pieczatka-odpowiedzialnie ferratumPodczas ubiegłorocznej Gali Loan Magazine Awadrs 2015 bardzo aktywnie włączyli się w licytację, z której cały dochód przeznaczony był na ratowanie życia małego Leona. Wylicytowane przedmioty o wartości kilku tysięcy złotych postanowili przeznaczyć z powrotem na tegoroczną licytację, podczas której to będziemy starali się pomóc kolejnym potrzebującym.

Co najważniejsze, bardzo często włączają z w różnego rodzaju akcje pomocy różnym fundacjom, nie koniecznie obnosząc się z tym faktem w przekazach medialnych.

Nominacja w kategorii Społecznie odpowiedzialni 2016 trafia do Ferratum Banku.

W tej kategorii czekamy na zgłoszenia oraz typy Kapituły Konkursowej. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, drugim naszym wskazaniem jest tutaj wydarzenie w postaci zorganizowanego przez Związek Firm Pożyczkowych, wrześniowego Piłkarskiego Turnieju Charytatywnego.

Innowacja roku – rozwiązanie FinTech 2016 – nominacja

credit_check2Rozwiązanie technologiczne, ale również chroniące biznes, a z trzeciej strony pomagające przed przekredytowaniem pożyczkobiorcy to propozycja grupy CRIF w postaci narzędzia Credit Check,  bazy służącej jako narzędzie weryfikacji i oceny zdolności kredytowej.  Oto nominacja w kategorii „Innowacja roku – rozwiązanie Fintech„.

Mocną konkurencją w tej kategorii powinno być również rozwiązanie zaproponowane przez Kreditech w postaci systemu płatności Monedo Pay.

Człowiek roku – nominacja

milewski-edwinNiepozorna z nazwy spółka „Mała pożyczka”, skutecznie rozwijająca równocześnie dwie marki w internecie, widoczna w swojej działalności poprzez dużą ilość publikacji oraz materiałów dotyczących działalności firmy. Za czym, co najważniejsze idą również wyniki finansowe przedsięwzięcia, a za sterami wszystkiego stoi Edwin Milewski – wskazany przez Loan Magazine, jako pierwszy nominowany w kategorii Człowiek roku rynku pożyczkowego w Polsce.

Do grona nominowanych mogą dołączyć: Krzysztof Przybysz – Ferratum Bank, Tomasz Kwiecień – Aasa Polska, Jarosław Wyrzykowski – Tempo Finanse, czy Adam Dąbrowski – Creamfinance.

Marka roku 2016 – nominacja

aasa_logo_claim_CMYKJest na pewno kilka marek, które możemy wymienić w walce o ten tytuł. Vivus, Wonga, Pożyczka Plus, Hapi Pożyczki, Bocian czy MoneyMan …

Nie sposób jednak nie dostrzec działań marki, która poprzez swoje działania zauważalna jest w obszarze swojej działalności w każdym aspekcie rozwoju całego rynku. Nasza nominacja tutaj trafia do Aasa Polska SA.

gala-2016-main-title_0002_edited1

Tym samym rozpoczynamy dziś prace Kapituły Konkursowej, która przez najbliższy miesiąc wskaże pozostałych wszystkich nominowanych w poszczególnych kategoriach, a wyniki swoich prac przedstawi 1 grudnia br.

Następnie zostaną nam już głosowani i wybór najlepszych z najlepszych.

Zwycięzców poznamy podczas finałowej Gali Loan Magazine Awards 2016 we Wrocławiu.

Poznaj pełny skład Kapituły Konkursowej

Partnerzy merytoryczni


Sponsorzy

logo_pl

 


krd-logo-gala

 

Partnerzy

logo-ki_300dpi

identt_logo_250

 

bik

logo-ci

 

Partnerzy wspierający

squire

Partnerzy medialni

inwestycjepromeritumplbankingmagazinesferafinansowpozyczkaportal-kolko-1
blizej-biznesunowyoutcorcingfintekloando

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *