Pożyczka od 18 roku życia na polskim rynku finansowym oferowana jest przez niewielu pożyczkodawców. Dlaczego nie wszystkie firmy chcą pożyczać młodym?

Osoby pełnoletnie, które chcą podjąć pożyczkę, często spotykają się z odmową z racji swojego wieku. Większość pożyczkodawców oferuje bowiem swoje produkty finansowe dopiero osobom, które ukończyły 21 lat. W ofercie którego pożyczkodawcy znajduje się pożyczka od 18 roku życia?

Pożyczka od 18 roku życia

Popularność pożyczek gotówkowych na polskim rynku finansowym cały czas rośnie. Z usług pożyczkodawców pozabankowych z roku na rok korzysta coraz większa liczba osób, rośnie także liczba składanych wniosków o zobowiązania finansowe w formie pożyczki online. Niestety część zainteresowanych nie spełnia wymogów, które konieczne są do akceptacji wniosku o chwilówkę. Jednym z takich wymagań, stawianych przed klientami przez firmy pożyczkowe, jest osiągnięcie odpowiedniego wieku minimalnego. W ofertach większości firm pożyczkowych, działających na polskim rynku consumer finance, jest to pułap 21 lat. Osoba, która ukończyła ten wiek, postrzegana jest jako bardziej stabilna finansowo, ponieważ często pracuje już na własny rachunek, posiada pozytywną historię kredytową itp. W przypadku osoby pełnoletniej, która nie osiągnęła jeszcze wieku 21 lat, zachodzi większe ryzyko utraty pracy oraz problemów ze spłatą podjętego zobowiązania. Z tego powodu niewielu pożyczkodawców decyduje się na udzielanie pożyczek osobom, które ukończyły 18 rok życia, choć te są już pełnoletnie.

Które firmy jej udzielają?

Rosnąca z roku na rok konkurencja na rynku pożyczek pozabankowych zmusza firmy udzielające takich zobowiązań do rozszerzania swojej oferty i dynamicznego dopasowywania jej do potrzeb klienta. W dużej mierze z tego powodu kilku pożyczkodawców obecnych na polskim rynku podjęło decyzję o udzielaniu zobowiązań osobom nie po 21, lecz po 18 roku życia. Pożyczka od 18 roku życia znajduje się w ofercie Kredito24, Wonga, viasms, Szybka Gotówka, Super Credit, Pandamoney.

 Sprawdź pożyczkę Kredito24 certyfikat widget

wonga

 Sprawdź pożyczkę wonga

brak

viasmspl  Sprawdź pożyczkę ViaSms certyfikat widget

szybka gotówka

brak

 Sprawdź pożyczkę SuperCredit certyfikat widget
 Sprawdź pożyczkę pandamoney certyfikat widget
0
Udostępnień
Google+

1 Komentarz

  1. Adam Owoc
    3 października 2016 at 13:13 — Odpowiedz

    Bardzo ograniczony wykaz firm pozabankowych, które udzielają pożyczek od 18 lat. Przeglądają portal netpozyczki24.pl zauważyłem np. że Provident, TAKTO, Ekstraportfel ITD. Udzielają pożyczek dla osób od 18 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *