Rynek finansowy oferuje przedsiębiorcom szeroki wachlarz źródeł pozyskania kapitału na prowadzenie działalności. Dla popularnych form dostarczających niezbędnego finansowania dla sektora MSP – takich jak kredyt – ciekawą alternatywą jest pożyczka gotówkowa. Jakie są najważniejsze zalety pożyczki?

Możliwości kredytowania firm

Pożyczkę możemy otrzymać zarówno od instytucji finansowych, przedsiębiorstw, jak i osób fizycznych. W przypadku kredytów jedynymi instytucjami, jakie mogą oferować tego typu produkt są banki i SKOKi. W zarządzaniu własnym biznesem niezwykle ważne jest utrzymanie bieżącej płynności finansowej oraz podejmowanie inwestycji. Z badań wynika, że większość nowych firm upada w przeciągu dwóch pierwszych lat. Istotnym czynnikiem tego zjawiska jest ograniczony dostęp do pozyskania kapitału. Instytucje udzielające kredytów muszą sprostać wymagającym regulacjom, co przekłada się na dostępność finansowania. Firmy z niewielką historią kredytową lub też zbyt małą skalą działalności gospodarczej często nie mogą sprostać wymogom stawianym przez banki. Początkowa faza prowadzenia działalności gospodarczej jest niezwykle kapitałochłonna. Dlatego w takim przypadku przedsiębiorca powinien zapoznać się z ofertą profesjonalnych firm pożyczkowych. W tym przypadku kryteria weryfikacji są dostosowane optymalnie do warunków rynkowych.

Ważne jest, aby przedsiębiorca współpracował z profesjonalnymi firmami pożyczkowymi. Dzięki temu może liczyć na korzystniejsze oprocentowanie oraz indywidualny termin spłaty. W wyspecjalizowanych podmiotach Klient spotka się również z fachową, kompleksową obsługą. W firmach takiej jak nasza zapewniamy niezbędne wsparcie. Dzięki indywidualnemu podejściu do potencjalnego pożyczkobiorcy oraz minimum formalności jesteśmy w stanie podjąć decyzję o przyznaniu pożyczki w dużo krótszym czasieKatarzyna Wieczorek, Dyrektor Zarządzający Sprzedażą Aforti Finance S.A.

Zalety pożyczek gotówkowych

Istotną korzyścią jest również to, iż pozyskane z pożyczki środki są własnością pożyczkobiorcy. W przypadku kredytu właścicielem środków jest nadal instytucja udzielająca finansowania. Jest to bardzo ważne, ponieważ kredyty są udzielane na ustalony wcześniej cel. Środki nie mogą być wykorzystane w inny sposób. W razie złamania tej zasady kredytodawca może wystąpić o natychmiastowy zwrot całości kapitału wraz z karami umownymi.

Natomiast środki pozyskane z pożyczki są własnością pożyczkobiorcy. Może on rozdysponować środki na cele, które uzna za najważniejsze. Finansowanie może być przeznaczone zarówno na bieżącą działalność, inwestycje, jak i na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Po udzieleniu pożyczki przedsiębiorca staje się właścicielem środków. Zaletą tego jest elastyczność w rozporządzaniu kapitałem. O celu na jaki zostaną przeznaczone środki decyduje pożyczkobiorca wedle własnego uznania – podkreśla Katarzyna Wieczorek z Aforti Finance S.A.

Wykorzystanie pożyczki jako alternatywy dla kredytu w finansowaniu przedsiębiorstwa jest korzystne zarówno pod względem dostępności, jak i rozporządzania pozyskanymi środkami. Propozycja ta może być w szczególności atrakcyjna dla młodych firm, które nie mają jeszcze wystarczającego stażu działalności czy stabilnego poziomu zysków.

0
Udostępnień
Google+

komentarze 2

  1. […] O możliwościach kredytowania firm i zaletach pożyczek gotówkowych – przeczytacie Państwo w artykule na portalu informacyjnym Loan Magazine. Zapraszamy do lektury. […]

  2. […] Serdecznie zapraszamy do lektury. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *