W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o wykupieniu 100 proc. udziałów w Wonga.pl przez Grupę Kruk. Tymczasem ten popularny pożyczkodawca uruchomił niedawno nową grę edukacyjną Pre.Kapitalni, która poprzez zabawę uzupełnia wiedzę finansową użytkowników.

Projekt Wongi znany jako Kapitalni.org od lat wpływa na kształtowanie świadomości finansowej Polaków. Niedawno marka uruchomiła jego kolejną odsłonę – grę edukacyjną Pre.Kapitalni. Prace nad nią trwały dwa lata, ale opłaciły się, ponieważ rozgrywka wydaje się dopracowana w każdym szczególe. Ciekawa linia fabularna i wciągające zadania to atuty, które sprawiają, że obok Pre.Kapitalnych nie można przejść obojętnie. Do udziału w rywalizacji zachęca również ranking najlepszych użytkowników, który motywuje do zdobywania punktów i pokonywania kolejnych etapów gry.

Fabuła

Fabuła gry skupia się na losach rodziny Pre.Kapitalnych, którzy mieszkają w prehistorycznej osadzie Bang-Krut. Gracz jako swojego bohatera może wybrać kobietę (Jolę Pre.Kapitalną) lub mężczyznę (Macieja Pre.Kapitalnego). Wybrana postać musi wyruszyć na polowanie, by zdobyć pożywienie dla wioski po śmierci jej wodza. Niestety w trakcie polowania bohater przenosi się przypadkiem do XXI w. Jedyną szansą na jego powrót na łono rodziny jest dotarcie od Profesora i nakłonienie go do odesłania bohatera do domu.

 

Jak grać

Pre.Kapitalni to gra przeglądarkowa typu point&click. Oznacza to, że gry nie musimy instalować – wystarczy jedynie wejść na stronę internetową i… klikać. Właśnie w ten sposób przeprowadzamy swojego bohatera przez wszelkie przeszkody stojące mu na drodze w powrocie do domu.

Samo rozpoczęcie gry wymaga jednak rejestracji na platformie Kapitalni.org. Użytkownik może przy tym wybrać własny nick, ustawić awatar oraz wypełnić test osobowości finansowej. Cała rozgrywka dzieli się bowiem na ścieżkę główną, której pokonanie jest obowiązkowe, a także ścieżki dodatkowe, które uzależnione są od typu osobowości finansowej gracza.

Dlaczego warto

Gra Pre.Kapitalni to świetny sposób, by poszerzyć swoją wiedzę na tematy finansowe i dobrze się przy tym bawić. Do przejścia każdego kolejnego etapu konieczne jest zdobywanie kapitałków, miejscowej waluty. Można tego dokonać poprzez rozwiązywanie zadań i zagadek finansowych. Dzięki nim poznamy na przykład sposoby budowania własnej wiarygodności kredytowej, nauczymy się wypełniać PIT, składać reklamacje czy tworzyć budżet domowy. To umiejętności, które mogą okazać się niezwykle przydatne w dbaniu o dobrą kondycję domowego budżetu.

Pre.Kapitalni to bardzo ciekawy pomysł wonga, szczególnie również w kontekście ankiety wykonanej przez Kapitalni.org, gdzie respondenci jasno wskazują, iż grając, uczą się mimochodem, czyli łączą przyjemne z pożytecznym.

wonga kapitalni

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *