Provident, włączając się w obchody polskiego święta, objął mecenatem wystawę "Krzycząc: Polska! Niepodległa 1918". Wystawa otwarta jest od 26.10.2018 r.

Provident to międzynarodowa marka, która od 21 lat działa na terenie naszego kraju. Do tej pory zaspokoiła już potrzeby finansowe tysięcy Polaków. Aby podkreślić znaczenie polskiego rynku dla swojej działalności, Provident aktywnie zaangażował się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Firma pożyczkowa objęła mecenatem wystawę „Krzycząc: Polska! Niepodległa 1918”, którą już od 26 października można podziwiać w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Wystawa „Krzycząc: Polska! Niepodległa 1918”

Zamysłem twórców wystawy było wyeksponowanie dzieł sztuki podkreślających wagę heroicznych wydarzeń, w wyniku których nasz kraj odzyskał niepodległość. Osoby zwiedzające wystawę mają okazję podziwiać twórczość m.in. Jacka Malczewskiego, Zofii Stryjeńskiej czy Tadeusza Makowskiego. Ich prace przedstawiają obraz naszego kraju tuż przed odzyskaniem niepodległości. Na wystawie można oglądać również dzieła Wojciecha Kossaka, Stanisława Fabjańskiego, Władysława Wankie, Leopolda Gottlieba i Leona Wyczółkowskiego, które przedstawiają bohaterów ówczesnych walk. Zdaniem dr. Piotra Rypsona, który piastuje funkcję kuratora wystawy,  ekspozycja ma przybliżać Polakom dzieje Wielkiej Wojny i odzyskania niepodległości przez Polskę. Część wystawy jest poświęcona jest wojnie polsko-bolszewickiej przedstawionej w sztuce i grafice propagandowej.

Na wystawie prezentowane są prace – rzeźby, obrazy i grafiki – przechowywane w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wiele z nich nigdy nie było prezentowanych współczesnym odbiorcom. Towarzyszą im także prace współczesnych artystów, które mają stanowić uzupełnienie, swoisty komentarz do dzieł dawnych.

Provident wspiera wystawę

W uroczystej inauguracji wystawy wzięli udział jej twórcy, mecenasi oraz partnerzy. Wśród tego szacownego grona znalazła się największa firma pożyczkowa w Polsce, która objęła mecenatem ekspozycję. Provident od wielu lat angażuje się w ważne inicjatywy społeczne. Marka pragnie pozostawać bliżej ludzi i budować silne relacje ze swoimi klientami. Setna rocznica odzyskania niepodległości to wyjątkowa data dla wszystkich Polaków, dlatego pożyczkodawca z radością włączył się w jej obchody. Wystawa „Krzycząc: Polska! Niepodległa 1918” to niezwykły sposób na ukazanie artystycznej dokumentacji walkę Polaków o wolność swojego kraju. Można ją oglądać od 26 października 2018 r. do 17 marca 2019 r. w Muzeum Narodowym.

 

Provident Polska

2
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *