Kiedy, ile i dlaczego pożyczamy pieniądze? Jak często wykorzystujemy do tego smartfona? Kim jest klient firmy pożyczkowej?

Kiedy, ile i dlaczego pożyczamy pieniądze? Jak często wykorzystujemy do tego smartfona? Kim jest klient firmy pożyczkowej? Na te pytania odpowiedzi dostarcza analiza przeprowadzona przez markę Smartpozyczka.pl.

Szacuje się, że blisko 3 mln Polaków korzysta z usług firm pożyczkowych, a sam rynek wycenia się na 6 mld zł. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Narodowego Banku Polskiego jesienią 2015 r., szybką pożyczką zainteresowany jest już co dziesiąty Polak. Co więcej, liczba ta wciąż wzrasta.

Dlaczego pożyczamy?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jedną z przyczyn na pewno jest brak oszczędności, z których moglibyśmy sfinansować nagłe i nieprzewidziane wydatki. Tylko 3,5 proc. gospodarstw domowych chwali się posiadaniem tzw. zaskórniaków. Jak brakuje gotówki, nie pozostaje nam nic innego, jak posiłkować się pożyczką. Najlepiej wziąć ją od rodziny czy znajomych. Co jednak, jeśli nie możemy liczyć na wsparcie najbliższych? Pozostaje szukanie zewnętrznego źródła finansowania w postaci kredytu czy pożyczki. Ze względu na dostępność, szybkość i anonimowość rosnącą popularnością cieszą się pożyczki online.

Kim jest klient firmy pożyczkowej?

Klient biorący pożyczkę online w Smartpozyczka.pl to najczęściej mężczyzna (53 proc). Ma na imię Piotr, jest 33-latkiem i zamieszkuje woj. mazowieckie. Klientka najczęściej ma na imię Anna. Drugie co do popularności imię to Katarzyna, a trzecie – Agnieszka.

– Nasz klient jest coraz bardziej świadomy i dojrzalszy. Często korzystał już z pożyczek czy kredytów. Dlatego wie jak pożyczać odpowiedzialnie – podkreśla Edwin Milewski, Prezes firmy Mała Pożyczka Sp. z o.o., właściciela marki Smartpozyczka.pl. – Co ciekawe, wbrew istniejącemu stereotypowi, nie jest to wyłącznie osoba, która została odprawiona z kwitkiem przez bank – dodaje Edwin Milewski.

Jak pokazała ubiegłoroczna analiza Biura Informacji Kredytowej, aż 79 proc. Klientów firm pożyczkowych posiada czynny kredyt w banku, a najbardziej interesujące jest to, że ponad połowa z nich swoje zobowiązanie spłaca terminowo.

Kiedy pora na pożyczkę?

Jak pokazuje analiza marki Smartpozyczka.pl, poniedziałek o 11.00 to moment, w którym spływa najwięcej wniosków o pożyczki. Najmniej popularna jest niedziela. A na jaki okres najczęściej pożyczają klienci? Średnio na 28 dni.
Jak pożyczamy?

W SMART Pożyczka wykonanie dyspozycji przelewu gotówki po wydaniu pozytywnej decyzji pożyczkowej trwa średnio 12 min. 36 sekund. Z kolei coraz popularniejszym kanałem sprzedaży pożyczek są urządzenia mobilne. Już blisko 25 proc. pożyczek udzielanych jest przez telefon komórkowy i tablet. Polacy coraz częściej są właścicielami smartfonów, a z usług – także finansowych – chcą korzystać tu i teraz. Według badania „Global Mobile Consumer Survey” przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte, obecnie dostęp do smartfonów ma już 80 proc. z nas, a ponad połowa do tabletu. Stąd inwestycja w mobilny kanał sprzedaży jest konieczna.

 

Smartpozyczka_pl_INFOGRAFIKA(1)

 

Smart Pożyczka

5
Udostępnień
Google+

komentarze 2

  1. […] ujrzy światło dzienne w wiosennej publikacji, będzie informacja na temat ogromnego sukcesu firm pożyczkowych, które działają w internecie – to właśnie one w 2015 roku udzieliły pożyczek o wartości […]

  2. […] Pierwsza pożyczka w Smartpozyczka.pl do 1000 zł jest pożyczką darmową, a zatem nie tylko oddajemy dokładnie taką samą kwotę, jaką pożyczyliśmy, lecz także mamy szansę zgarnąć atrakcyjne nagrody. Każdy nowy klient, który w okresie od 20.04 do 20.05 podejmie zobowiązanie  w firmie Smartpozyczka.pl może zostać szczęśliwym posiadaczem nowoczesnego tabletu SONY XPERIA Z4 lub popularnego gadżetu – kijka do robienia selfie. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *