8 lutego 2018 roku odbyła się uroczysta Gala Loan Magazine Awards 2017, podczas której wręczono kryształowe statuetki zwycięzcom aż 14 różnych kategorii.

8 lutego 2018 roku odbyła się uroczysta Gala Loan Magazine Awards 2017, podczas której wręczono kryształowe statuetki zwycięzcom aż 14 różnych kategorii. Wieczór pełen niespodzianek, zwrotów akcji i dobrego humoru to prawdziwa gala oskarowa branży FINTECHowej. W tym roku odbyła się już trzecia edycja ceremonii, która rokrocznie gromadzi przedstawicieli najważniejszych podmiotów rynku pozabankowego w Polsce.

– I każda kolejna jest oczywiście na większą skalę, z większym rozmachem, z większą ilością gości oraz z coraz ciekawszymi nominacjami. – podkreślał Tymon Zastrzeżyński, Loando.pl.

– Zainteresowanie rośnie i wszyscy z przyjemnością tutaj przyjeżdżamy – zapewniał Bartosz Pundyk, Dyrektor Sprzedaży Grupy CRIF i zwycięzca w kategorii Osobowość Roku 2017.

 

 

Ponad 200 gości, 14 kategorii i 70 nominowanych, rozdanie nagród Loan Magazine Awards jak co roku przyciągnęło do Wrocławia najlepszych z najlepszych w branży pożyczek pozabankowych. To wyjątkowy wieczór, podczas którego poznajemy zwycięzców, tych, którzy na rynku consumer finance wyznaczają trendy i są najbardziej rozpoznawalnymi markami.

Do kogo trafiły statuetki?

Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali Fines S.A., Affiliate44, Ultimo, Grupa CRIF, Vivus, hapipożyczki, Aasa dla biznesu, Leaselink oraz Bocian Pożyczki.

– Jest to dla nas bardzo ważne wyróżnienie, naprawdę bardzo się cieszymy. Ta nagroda dla nas jest potwierdzeniem tego, że to, co robimy, robimy bardzo dobrze i nasi partnerzy biznesowi, z którymi współpracujemy na co dzień po prostu doceniają to. Z drugiej strony ta nagroda jest dla nas bardzo cenna, ponieważ możemy pokazać się również naszym agentom, z którymi współpracujemy na co dzień, którzy za pośrednictwem Fines sprzedają właśnie pożyczki pozabankowe, żeby mogli również zobaczyć z jak dobrym partnerem współpracują. – podkreślał Przemysław Nazar z Fines S.A.

– Affiliate44 już po raz kolejny odbiera nagrodę za najlepszego Partnera Sprzedaży Online. Oczywiście każda kolejna nagroda jest coraz większym wyróżnieniem, bo jak wiadomo ciężej jest utrzymać palmę lidera niż ją zdobyć. Tym bardziej się cieszymy, że firmy, bo to przede wszystkim firmy pożyczkowe, nas do tego nominowały, że doceniają naszą pracę, że doceniają wolumeny, które dostarczamy. – dziękował Tymon Zastrzeżyński z Affiliate44.

W 8 kategoriach zwycięzców wyłoniła Kapituła Konkursowa. W 4 kategoriach o wygranej zadecydowały głosy przedstawicieli branży. Tegoroczna Gala to też nowości: głosowanie publiczności na żywo w dwóch kategoriach.

– Branża, ludzie na co dzień w niej pracujący, decydują kto ma wygrać, w której kategorii i to jest jakby największą transparentnością jaką możemy się pokazać jako organizatorzy Loan Magazine Awards. – tłumaczył Rafał Tomkowicz, Redaktor Naczelny Loan Magazine.

– Jako Kapituła bardzo też otwarcie i chętnie patrzymy na wszelkie nowości, bo coś, co uatrakcyjnia przebieg głosowania, również samych nominacji, to jest dodatkowa rzecz, dodatkowa wartość, którą wprowadzamy do Gali. To jest po prostu trudny wybór. Bo walka jest zacięta, konkurencja jest duża, poziom jest bardzo wysoki. Widziałam na sali, że ludzie bardzo przyjaźnie to potraktowali. Uczestnicy bardzo aktywnie brali udział we wszelkiego typu głosowaniach. – mówiła Edyta Szymczak Biuro Informacji Gospodarczej Erif SA

– Wygraliśmy w kategorii Marka Roku i to jest dla nas ogromne wyróżnienie, szczególnie, że głosowanie odbywało się na sali, szczególnie, że wygraliśmy z ogromnymi brandami, jakim jest Vivus, jakim jest Provident. Także na skrzydłach jutro pojadę do pracy… niczym Bocian – żartowała Marta Białek, Everest Finanse SA.

– W kategorii Pożyczka Ratalna Roku nagrodę zdobywa hapipożyczka. Gratuluję. – Nagrodę w tej kategorii wręczał Jakub Kostecki, Prezes Zarządu Kaczmarski Inkasso oraz Wiceprezes Krajowego Rejestru Długów

– Szanowni Państwo, jest nam niezmiernie miło, że hapipożyczki zostały nagrodzone w kategorii Pożyczka Roku. Ubiegły oraz obecny rok, pod względem przyznanych wyróżnień, są dla nas sygnałem, że rozwijamy się w dobrym kierunku i to właśnie w nim pragniemy dalej podążać. Dziękuję! – mówił country manager firmy IPF Polska, Przemysław Kamiński, odbierając statuetkę.

Zwycięzcy pozostałych kategorii to firma Aasa Polska oraz Marek Bosak, Marta Białek, Loukas Notopoulos i Joanna Izdebska.

– Chciałbym serdecznie podziękować w imieniu naszej firmy, wszystkich naszych pracowników, za to, że państwo doceniliście to, co dla was robimy – mówił Bartosz Pundyk, odbierając kryształową statuetkę dla najlepszej Organizacji Wspomagającej 2017, Grupy CRIF. – Z każdym kolejnym rokiem tych kategorii jest więcej, co jest bardzo dobre, bo pokazuje jak różnicuje się ten rynek, jak dużo nowych dostawców pojawia się z każdym rokiem i to też pokazuje jak rozwija się cała branża. – podkreślał Bartosz Pundyk, Dyrektor Sprzedaży w CRIF S.A.

– Our rewards for me it is extremaly important, because we spend a lot of time focusing on selling, growing our loanbooks, focusing on shareholder returns, but at the end of the day we are business that has a big impact on our customers. So for me, for us, winning this award I think it is a really great recognition of a very important thing, that we’ve done. And I also want to highlight not just for Aasa, but for everybody in a nonbanking finantial market this is really important area, that we need to focus on. We are not just selling loans and growing our bottomlines. – zwracał uwagę Ovais Siddiqui, Prezes Zarządu Aasa Polska.

W czasie Gali pięć dodatkowych wyróżnień trafiło do firm Alfavox, Credit Invest, Vippo oraz SuperGrosz. Organizatorzy zdecydowali się uhonorować wyjątkową statuetką również Bartosza Pundyka jako Osobowość Roku 2017

– W tym roku była faktycznie bardzo zacięta walka, w przeciwieństwie do roku poprzedniego tutaj widzieliśmy jakie były różnice pomiędzy poszczególnymi firmami, które były nominowane w poszczególnych kategoriach. Faktycznie czasem ta walka toczyła się do ostatniej chwili. Różnice były bardzo niewielkie, to pokazuje tylko, że cała branża równomiernie się rozwija i ci gracze prezentują bardzo wysoki i dobry poziom. – zauważył Jakub Kostecki z Kaczmarski Inkasso.

– Loan Magazine jest to, jak sama nazwa wskazuje, pismo branżowe, które najlepiej zna specyfikę tego rynku i najlepiej wie, co się na tym rynku dzieje. Nie jest to kolejna nagroda otrzymana na festynie, tylko wyróżnienie od profesjonalistów dla profesjonalistów. – podkreślał Piotr Stróżyk, SuperGrosz.

Aukcja na rzecz Kacpra

Tradycją na zakończenie ceremonii Loan Magazine Awards jest licytacja przedmiotów przekazanych na aukcję, z której dochód trafia do podopiecznych Fundacji Na Ratunek dzieciom z chorobą nowotworową. W tym roku goście otworzyli swoje portfele dla małego Kacpra.

– Jest to dla nas bardzo osobista sprawa, ponieważ znamy rodziców Kacpra. Oni byli gośćmi na dwóch poprzednich edycjach naszej Gali – mówił Rafał Tomkowicz, Redaktor Naczelny Loan Magazine.

Buty Marcina Gortata, fartuch z podpisami jurorów MasterChefa czy książka Kuby Błaszczykowskiego – to tylko niektóre z przedmiotów, jakie trafiły na aukcję.

– Największe zainteresowanie na pewno wzbudzą dwie koszulki. Jedna to jest Adam Małysz – wszyscy znamy, druga to Iniesta z Barcelony. Tutaj słyszałem, że mamy już bardzo dużo chętnych osób do licytacji, także jestem bardzo ciekaw jak to się uda. – zastanawiał się Rafał Tomkowicz przed aukcją.

Podczas godzinnej aukcji udało się uzbierać 50 tys. zł. Cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację chłopca.

Nie tylko rozdanie nagród

Z roku na rok Gale Loan Magazine Awards cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Oprócz zabawy jest to też czas na ważne podsumowania i rozmowy o przyszłości całej branży.

– Uważam, że Gala jest bardzo potrzebna ze względu na to, że umożliwia po pierwsze dialog pomiędzy spółkami. Uważam, że nasza branża szczególnie ze względu na jej momentami nie do końca dobre postrzeganie wymaga naszej wspólnej pracy nad tym, żeby pokazać, jak wiele tak naprawdę dobrego dla osób potrzebujących szybkiego finansowania robi ta branża i jaką wartość dodaną my dajemy. – podkreślał Przemysław Kromer z Vippo.

– Cieszę się bardzo, że Loan Magazine Awards jest w naszym Wrocławiu. Większość wydarzeń jest w Warszawie, my oczywiście aktywnie w nich uczestniczymy, ale całą przyjemność gościć branżę pożyczkową, wszystkich naszych gości z całego kraju tutaj w naszym pięknym Wrocławiu – zapewniał Jakub Kostecki, Prezes Zarządu Kaczmarski Inkasso oraz Wiceprezes Krajowego Rejestru Długów.

 

Do zobaczenia za rok w nowej formie – i miejmy nadzieję, ze w jeszcze większym gronie!

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *