W tym roku już po raz XIV odbędzie się konkurs VERBA VERITATIS, który organizowany jest przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce oraz Akademię Leona Koźmińskiego. Konkurs ma na celu promocję wiedzy z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Wyłoniona zostanie w nim najlepsza praca dotycząca etyki biznesu.

Ruszyła XIV edycja konkursu VERBA VERITATIS organizowanego przez KPF i Akademię Leona Koźmińskiego. Wydarzenie powstało w celu promowania etycznych działań w biznesie i idei społecznej odpowiedzialności wśród polskich przedsiębiorców, a także propagowania ładu korporacyjnego wśród ludzi wkraczających na rynek pracy.

VERBA VERITATIS przeznaczony jest dla autorów prac licencjackich, magisterskich, doktorskich, habilitacyjnych, MBA, podyplomowych lub inżynierskich, którzy bronili się na jednej z polskich uczelni po 2016 r. Na konkurs można zgłaszać prace dotyczące etyki biznesu, zagadnień etycznych w zakresie ekonomii teorii zarządzania, społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), ładu korporacyjnego, innowacyjności społecznej w gospodarce oraz przeciwdziałania nadużyciom w gospodarce. Praca może poruszać także niezwykle aktualny temat dobrych praktyk na rynku finansowym, a w szczególności na rynku consumer finance.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail konkurs@kfp.pl. W tym miejscu warto przypomnieć, że to właśnie Komisja Etyki KPF otrzymała tytuł Społecznie Odpowiedzialni 2018 podczas prestiżowej Gali Loan Magazine Awards.

Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać:

  • wypełniony formularz zgłoszeniowy, który można pobrać ze strony organizatora konkursu
  • skan lub kopię dokumentu, który potwierdza obronę pracy
  • egzemplarz zgłaszanej pracy
  • jej streszczenie w wersji elektronicznej

Termin składania prac upływa już 31 lipca 2019 r. W konkursie do zdobycia są nagrody pieniężne o łącznej wartości minimum 10 000 zł. Organizatorzy podkreślają, że pula nagród może jeszcze zostać zwiększona!

Partnerzy i Patroni konkursu:

Partner Strategiczny: Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.; Partner Główny: BEST S.A.; Patronat honorowy: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Rzecznik Praw Obywatelskich, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów; Patronat medialny: BlizejBiznesu.pl, Loan-Magazine.pl, Odpowiedzialnybiznes.pl, Biznes (nie)etyczny, RaportCSR.pl.

 

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *