Darmowe pożyczki kojarzą nam się przede wszystkim ze zobowiązaniami dla klientów indywidualnych. To właśnie po takie produkty sięgamy, kiedy nasz portfel zaczyna świecić pustkami. Jednak w ten sposób można sfinansować także potrzeby… małej firmy.

Darmowe pożyczki doskonałe dla wielu firm

Zobowiązania na rynku pozabankowym przeznaczone są przede wszystkim dla klientów indywidualnych, którzy potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki. Pieniądze zdobyte w ten sposób wydajemy najczęściej na załatanie dziur w domowym budżecie czy nieprzewidziane wydatki, np. naprawę samochodu, wizytę hydraulika czy zakup nowego telefonu.

Tymczasem darmowe pożyczki mogą być także doskonałym źródłem finansowania dla przedsiębiorców czyli pożyczkami dla firm. Dzięki podjęciu pożyczki w 24 różnych firmach pożyczkowych można uzyskać aż 40 000 zł na rozwój swojego biznesu. Zaletą zobowiązań na rynku pozabankowym jest niewielka liczba formalności i szybkość ich przyznawania, dlatego to także doskonały sposób na szybkie pozyskanie potrzebnego kapitału. To także świetne rozwiązanie dla tych osób które prowadzą własną działalność gospodarczą, a którzy z banku zostali odesłani z kwitkiem ze względu na niewielką zdolność kredytową.

 

Pobierz pełną listę darmowych pożyczek

Kiedy warto po nie sięgnąć?

Podjęcie darmowych pożyczek online w 24 różnych firmach pozabankowych pozwala uzyskać aż 40 000 zł zupełnie za darmo. To świetne rozwiązanie dla osób prowadzących własne firmy, którzy potrzebują takiego kapitału na krótki czas. To również doskonały sposób na ominięcie kosztów związanych z podjęciem kredytu bankowego. Darmowe pożyczki przydadzą się także wtedy, gdy nie posiadamy odpowiedniej zdolności kredytowej bądź oczekujemy na dotację unijną, a potrzebujemy pieniędzy na pilne inwestycje.

 

Pożyczasz? Uważaj

Niestety spłata tego typu zobowiązań najczęściej przypada już po 30 dniach od otrzymania środków. Zaledwie czterech pożyczkodawców oferuje swoim klientom dłuższy okres spłaty darmowej pożyczki (Lendon – 45 dni, Extraportfel – 45 dni, Pożyczkomat – 35 dni oraz Moneyman – 61 dni). W przypadku nieuregulowania zobowiązań na czas pożyczkobiorca może zostać obarczony opłatami za przedłużenie spłaty. Wówczas tego typu pożyczki nie tylko nie będą darmowe, ale zostaną także obarczone dodatkowymi kosztami, które mogą obniżyć opłacalność tego typu rozwiązania. Przed powzięciem pożyczek należy zatem dokładnie upewnić się, że będziemy w stanie je spłacić w wyznaczonym terminie.

Trzeba też zauważyć, że trzy reprezentowane marki (halopozyczka, chwilówkomat i alegotówka) należą do jednej firmy Primus Finance, czyli podczas oceny złożonego wniosku możemy liczyć się z odmową z racji na uzyskanie potrzebnej kwoty już na wcześniej składanym wniosku, aczkolwiek tak być nie musi. Firma bowiem może stosować inne scoringi przy każdej z marek. Identyczną sytuację mamy w przypadku spółki Creamfinance, czyli właściciela marek Lendon oraz extraportfel.

W obwodzie zawsze pozostaje nam jeszcze opcja pożyczki w kwocie 1500 zł za jedyne 10 złotych kosztów na 30 dni, bo taką właśnie ofertę na rynku proponuje nam popularna brytyjska marka Wonga.

2
Udostępnień
Google+

1 Komentarz

  1. 11 września 2017 at 06:57 — Odpowiedz

    […] pożyczki. Tego typu zobowiązanie można podjąć w kwocie do 2000 zł na maksymalny okres 30 dni. Taka pożyczka jest zupełnie bezpłatna pod warunkiem, że spłacimy ją w terminie. Minipożyczka nie zapomina także o stałych […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *