Jak co kwartał mamy okazję zapoznać się z ciekawym badaniem wykonanym przez Konferencję Finansową w Polsce. Dziś branżowy raport z badania ankietowego trafił również do naszej redakcji. Jak zwykle skupiliśmy się na najbardziej nas interesującej części, czyli tej dotyczącej sprzedaży pożyczek pozabankowych na cele konsumpcyjne za pośrednictwem firm zrzeszonych w KPF.

Sprzedaż pożyczek niebankowych

W III kwartale 2018 roku uczestnicy badania ankietowego pośredniczyli w sprzedaży 133,3 tys. pożyczek niebankowych o łącznej wartości 462,7 mln PLN. Jest to więcej niż w kwartale poprzednim o 4,1% ilościowo i o 5,4% wartościowo. W porównaniu z analogicznym okresem w poprzednim roku to wzrosty rzędu o 20,4% i 43,5%.

 

 

Średnia wartość jednej pożyczki niebankowej to blisko 4,5 tys. PLN. Warte zaznaczenia jest to, iż od początku prowadzenia badania przez KPF, wartość ta wzrosła już ponad 7-krotnie.

Koniunktura w sektorze pośrednictwa finansowego

Ciekawa informacja, niestety nie za bardzo optymistyczna, to fakt, iż w badaniu dotyczącym przewidywaniu koniunktury na rynku, na najbliższe 12 miesięcy nastroje kształtują się mniej optymistycznie, aniżeli miały miejsce jeszcze kwartał wcześniej.

Jestem bardzo ciekaw badania za ostatni kwartał rynku pośrednictwa finansowego podmiotów zrzeszonych w KPF, zwłaszcza pod kątem sytuacji, którą mogliśmy zaobserwować na przestrzeni ostatnich miesięcy, o których pisałem w artykule cash is the king.

1
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *