Targi FinTech to wydarzenie, które zebrało w jednym miejscu przedstawicieli największych marek działających w sektorze finansowym.

Targi FinTech odbyły się 6 czerwca w hotelu Ibis Styles we Wrocławiu. W trakcie wydarzenia zaprezentowano najnowsze rozwiązania technologiczne, które mogą przyczynić się do znaczącego rozwoju branży finansowej w Polsce. Rynek ten rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego niezmiernie ważna jest konieczność systematycznego wdrażania nowoczesnych rozwiązań technologicznych w standardzie obsługi klienta i procesów zarządzania firmą.

Targi FinTech – dla kogo?

Innowacyjne rozwiązania online stają się coraz ważniejsze w sektorze finansowym, dlatego na Targach nie zabrakło przedstawicieli banków, instytucji pożyczkowych, firm ubezpieczeniowych, firm windykacyjnych czy kancelarii prawnych.

Mamy globalną platformę handlową, a swoją działalność w Polsce rozpoczęliśmy miesiąc temu. To jeden z naszych kluczowych obszarów. Dostrzegamy, że branża finansowa w Polsce się rozwija, więc bardzo zainwestowaliśmy na polskim rynku. Również z tego powodu nasz zespół zdecydował się wziąć udział w tym wydarzeniu – mówi Will Hurst, przedstawiciel Monevo Limited.

Podczas wydarzenia wielu wystawców miało okazję zaprezentować swoje innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz produkty i usługi przystosowane specjalnie dla rynku usług finansowych.

Jesteśmy tutaj obecni, bo chcemy być blisko naszych partnerów. Patrzymy z perspektywy rozwijania naszego biznesu: na czym branży zależy, jak szybko i w jaki sposób rozwiązania technologiczne podążają za rozwiązaniami tego sektora – podkreśla Edyta Szymczak, Prezes Zarządu ERIF Biura Informacji Gospodarczej S.A.

Już za nami

Pierwsza edycja Targów Usług i Produktów rynku FinTech zgromadziła blisko 200 uczestników i ponad 40 marek partnerskich. Tak duże zainteresowanie tym wydarzeniem potwierdza, że w Polsce z roku na rok wzrasta zainteresowanie sektorem FinTech.

My dostrzegamy tutaj nie tylko elementy, które są związane z rozwojem technologii jako takiej, zauważamy też potrzeby dostosowania tych technologii do dzisiejszych realiów. pracujemy nad tym, żeby rozwiązania które oferujemy, mogły być wdrożone już na dzień dzisiejszy. To nie jest tylko wymyślanie nowych technologii, ale także ich odpowiednie przygotowanie i zaproponowanie tak, by one były możliwe do użycia już dzisiaj – mówi Jan Szajda z Identt, firmy zajmującej się ochroną danych i tworzeniem bezpiecznych systemów IT.

Podczas czerwcowego spotkania nie zabrakło także paneli dyskusyjnych, podczas których eksperci rynku rozmawiali o swoich spostrzeżeniach dotyczących jego rozwoju i koniecznych zmian.

Najlepsze w tej konferencji jest to, że kreujemy pewnego rodzaju definicję. Wiemy, czym FinTech nie jest, natomiast wiemy, czym chcemy być. Przed nami bardzo ciężka praca, żeby te finansowe technologie rozwinąć i żeby one zakorzeniły się w świadomości ludzi jako coś fajnego, alternatywnego dla skostniałych banków – mówi Markus Marcinkiewicz z VEX Corp.

Po zakończeniu części konferencyjno-debatowej, organizatorzy przygotowali dla uczestników Targów jeszcze jedną atrakcję – świetną okazję do networkingu w pięknych okolicznościach natury. O zachodzie słońca można było wziąć udział w rejsie po Odrze, podczas którego uczestnicy Targów wymieniali się pomysłami i inicjatywami.

Duże zainteresowanie Targami Produktów i Usług Rynku FinTech pokazały, że jest zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia w przyszłości.

Cały rynek pokazuje, że ten sektor FinTech to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi na całym świecie. Pokazuje to, że musimy rozmawiać, musimy wymieniać się doświadczeniami, po to te tego typu wydarzenia. Druga edycja będzie w czerwcu 2018 roku, serdecznie zapraszamy. – mówi Rafał Tomkowicz, organizator Targów FinTech.

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *