Pożyczka Plus, SMARTpożyczka oraz Super Credit to nowi partnerzy Loan Magazine, którzy zdecydowali się budować wizerunek firmy godnej zaufania poprzez działanie zgodnie z zasadami odpowiedzialnego pożyczania. Wszystkie trzy marki skupiają się na udzielaniu mikropożyczek online. Ile i na jaki okres są skłonne pożyczyć pieniądze, jakie warunki stawiają potencjalnym pożyczkobiorcom i czym próbują wyróżnić się na tle konkurencji?

smartpozyczka-logoSMARTpożyczka to najmłodsza firma z kręgu odpowiedzialnych pożyczkodawców – swoją działalność rozpoczęła w czerwcu 2014 roku. Mimo stosunkowo krótkiego okresu funcjonowania na polskim rynku okołobankowym, marka zyskała już grono stałych klientów. Aby móc zyskać dofinansowanie w wysokości od 200 do nawet 2000 zł, należy mieć ukończone 21 lat, ale nie można przekraczać 70 lat. Warunkiem otrzymania pożyczki jest również brak wpisów w rejestrach dłużników. Przy pierwszym korzystaniu z usług SMARTpożyczki maksymalna kwota, jaką można zasilić domowy budżet wynosi 600 zł. Co więcej, pierwsza pożyczka nie jest obarczona żadnymi opłatami, co oznacza, że oddajemy tyle, ile pożyczyliśmy. Jedyna płatność czekająca nowych klientów to przelew opiewający na 1 grosz z własnego konta bankowego, który służy werfikacji pożyczkobiorcy. Opłata weryfikacyjna jest jednorazowa i bezzwrotna. Terminowa spłata otwiera drogę do wyższych sum – przy drugim zobowiązaniu jest to do 1000 zł, przy 3. i 4. – 1500 zł, a najwięcej, czyli 2000 zł dostępne jest przy piątym świadczeniu. Najkrótszy okres spłaty mikropożyczki wynosi 5 dni, natomiast maksymalnie można oddać należność do 30 dni od momentu otrzymania pieniędzy.

pozyczkaplus-logoDrugą marką należącą do Małej Pożyczki sp. z o.o. działającej m.in. w Czechach, na Łotwie i Litwie jest Pożyczkaplus.pl. Podobnie jak reszta pożyczkodawców podporządkowujących swoją działalność zasadom odpowiedzialnego pożyczania, firma dba o to, aby pożyczkobiorca otrzymywał produkt skrojony na miarę swoich potrzeb i jednocześnie zoptymalizowany do jego zdolności kredytowej. Pożyczkaplus jest dostępna dla osób między 21 a 70 r. ż. W wysokości od 150 do 2500 zł, z tym, że kolejne wyższe kwoty uruchamiają się wraz ze spłata poprzedniego zobowiązania. Nowi klienci pożyczą maksymalnie 600 zł, a dla osób, które po raz 7. korzystają z usług firmy mogą otrzymać aż 2500 zł. Należność należy zwrócić w ciągu 15-30 dni. Przy drugiej pożyczce okres spłatynieco się wydłuży – do 45 dni. Dodatkowo, każda co 5. pożyczka jest premiowana poprzez brak opłat związanych z jej uruchomieniem.

supercredit-logo

Grono odpowiedzialnych pożyczkodawców Loan Magazine zasilił również SuperCredit. Firma na początek skora jest pożyczyć do 700 zł. Aby sięgnąć po wyższą kwotę (maksymalnie 1200 zł), trzeba terminowo spłacić pierwsze zobowiązanie. Na zwrot pieniędzy można mieć 15 lub 30 dni. Pożyczkę można oddać przed terminem wyznaczonym w umowie bez dodatkowych opłat. Przy problemach z uregulowaniem długu we wskazanym czasie, można starać się odpłatne wydłużenie tego okresu o kolejne 30 dni. Dla osób zainteresowanych wyższymi kwotami, marka przygotowała pożyczki ratalne do 5000 zł. SuperCredit udziela pożyczek online, ale posiada również stacjonarne placówki w Bydgoszczy, Gdyni (2 oddziały), Tczewie, Lęborku i Wejherowie. Mikropożyczki udzielane są osobom pełnoletnim bez wpisów w Krajowym Rejestrze Długów i Rejestrze Dłużników ERIF.

 

Sylwia Stwora

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *