Na rynku chwilówek zrobiło się tłoczno. Choć ten sektor finansowy szybko się rozwija i najwyraźniej daleko mu jeszcze do pułapu swoich możliwości, mnogość ofert już spowodowała walkę na wymyślne usługi. Firmy podglądają swoje rozwiązania biznesowe i nie przebierają w środkach. Klient może poczuć się zdezorientowany.

HomeKredyt - weź pożyczkę

„Nowy płaski telewizor? Kup już dziś!; Wczasy na bajecznie pięknej, greckiej wyspie? Oto coś specjalnie dla ciebie! – a jeśli do wypłaty daleko, nie wahaj się, weź szybką pożyczkę na doskonałych warunkach w naszej firmie i zrealizuj słoneczne marzenia!” – trudno się dziwić, że wielu Polaków ulega tak przekonującej reklamie. Wbrew jednak powszechnej opinii, to nie luksusowe zakupy skłaniają ludzi do korzystania z chwilówek.

Pragmatyzm pożyczkobiorców

Jak pokazuje badanie, które na tysiącu klientach firm pożyczkowych przeprowadził Instytut PBS, przytłaczająca większość (aż 65%) przeznacza chwilówki na wydatki bieżące – żywność, ubrania, środki czystości. Kolejne 15% pobranymi pieniędzmi reguluje zaległe rachunki, 7% spłaca inne pożyczki, a jedynie drobne grupy pożyczkobiorców (rzędu 1-2%) pozwalają sobie na szaleństwa wyjazdów lub zakupy nowoczesnego sprzętu RTV/AGD. Od pewnego czasu marketing pożyczkowy podkreśla więc szybkość i wygodę inkasowania gotówki. Standardem stało się realizowanie usługi w 15 minut.

Czym jeszcze możemy ci służyć?

Na przykład realizacją chwilówki zamówionej wiadomością tekstową z telefonu komórkowego. Z oferty tego typu swój znak firmowy zrobiła nawet jedna z firm udzielająca pożyczki – VIA SMS PL Sp. z o.o. Ale uwaga, to udogodnienie nie jest przeznaczone dla nowych klientów. Ci w prawie każdej firmie mogą skorzystać z propozycji „pierwsza pożyczka za darmo”. Uważnym pożyczkobiorcom wolno podjąć pieniądze z rabatem (mniejsze opłaty za usługę zrealizowaną w wybrany dzień tygodnia, np. „szczęśliwa środa”), klienci z dłuższym stażem wypracowują swój indywidualny rabat użytkownika i mogą liczyć na dowóz gotówki do domu.

Urzędnicy będą regulować

W ostatnich miesiącach polski rząd przedstawił pakiet propozycji, które mają usystematyzować rynek chwilówek. Jeden z pomysłów dotyczy przeznaczania większych środków na dokładną informację odnośnie pożyczek, tak by każdy, kto liczy na szybką gotówkę, miał pełną świadomość kosztów takiej usługi. Wydaje się, że temu postulatowi należy przyklasnąć.

 

Pożyczki online

94%

Lux Pożyczki proponuje pożyczki na raty w dwóch formach – Premium i Classic. Można sięgnąć po nawet 7 tys. zł na 62 tygodnie.
97%

Ferratum Bank oferuje pożyczki na krótko i długo, a także – za pośrednictwem Ekspres Kasa, mikropożyczki w kwocie do 2000 zł na 15, 30 lub 60 dni.
90%

Eurocent oferuje chwilówki do 550 zł z miesięcznym okresem spłaty oraz pożyczki gotówkowe rzędu 10 tys. zł, które można oddać nawet w 75 ratach.
98%

Na Ratka.pl, poszukujący dodatkowego finansowania, mogą ubiegać się o maksymalnie 5000 zł na raty.
94%

Aasa specjalizuje się w pożyczkach na raty udzielanych drogą internetową. Maksymalnie można wnioskować o 5000 zł na 24 miesięce.
91%

Nemezis udziela pożyczek ratalnych w wysokości od 500 do 1900 zł. Okres spłaty wynosi od 3 do 12 miesięcy i uzależniony jest od pożyczonej kwoty.

12
Udostępnień
Google+

komentarzy 16

  1. paulina ejsmont
    16 maja 2016 at 10:47 — Odpowiedz

    Fajne

  2. hanna wiśniewska
    18 sierpnia 2016 at 17:26 — Odpowiedz

    witam pilnie potrzebuje pożyczki pozabankowe na remont domu i spładługów proszę o pomoc
    jestem w bik

  3. 18 sierpnia 2016 at 22:00 — Odpowiedz

    to może bliskapozyczka.pl – nowy serwis bardzo pomagający w takich właśnie sytuacjach

  4. damian kołodziejczyk
    29 listopada 2016 at 06:27 — Odpowiedz

    witam potrzebuje pozyczki na remont domu

  5. Marzena Sura
    7 stycznia 2017 at 09:24 — Odpowiedz

    Witam potrzebuje plnie pozyczki na dzis na oplaty i zalegly czynsz

  6. 19 stycznia 2017 at 15:15 — Odpowiedz

    Szukam pożyczki na spłatę rat zaległych gdzie otrzyma mam zły bik i komornika.

  7. Maria
    28 kwietnia 2017 at 19:08 — Odpowiedz

    gdzie dostanę pożyczkę bez sprawdzania BIK?

  8. augustine junio
    20 maja 2017 at 00:53 — Odpowiedz

    Czy myślisz o pożyczce? Czy poważnie potrzebujesz pilnego kredytu na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej? Czy jesteś w długu? Jest to Twoja szansa na osiągnięcie Państwa chęci, udzielamy pożyczek osobistych, pożyczek komercyjnych i kredytów dla firm oraz wszelkiego rodzaju pożyczek z 2% odsetkami, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej (augustinejunio@gmail.com)

  9. Damian Cebulski
    12 czerwca 2017 at 20:38 — Odpowiedz

    Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  10. YULI
    25 czerwca 2017 at 11:34 — Odpowiedz

    Cześć,
    Nazywam się Yuli z Południowej Dżakarty w Indonezji, chcę skorzystać z tego medium, aby doradzić wszystkim, aby być ostrożnym w zaciągnięciu pożyczki, więc wielu kredytodawców pożyczki tutaj są oszustami i są tylko tutaj, aby oszustwo z twoich pieniędzy, Złożyłem wniosek o pożyczkę w wysokości około 200 milionów od kobiety w Dubaju i straciłem około 10 milionów bez zaciągania pożyczek, pytali po raz kolejny za ten koszt, płacę prawie 10 milionów wciąż nie dostałem pożyczki,

    Bóg jest chwałą, spotkałem przyjaciela, który właśnie ubiegał się o pożyczkę, a on pożyczał bez stresu, więc przedstawił mnie pani Olivia Daniel, a ja złożyłem wniosek o 400 milionów, myślę, że to żart i Oszustwo, ale dostałem pożyczkę w mniej niż 24 godziny tylko 2% bez zabezpieczenia. Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ zostałem zbawiony od złego.

    Więc radzę wszystkim ludziom, którzy potrzebują pożyczek do kontaktu
    Pani Olivia Daniel, za pośrednictwem poczty elektronicznej:

    Nadal możesz się ze mną skontaktować, jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej

  11. Agnieszaka Adamiec
    4 września 2017 at 09:35 — Odpowiedz

    Witam potrzebuje pilnie porzyczki na wynaiem mieszkania

  12. Robert
    4 września 2017 at 10:47 — Odpowiedz

    Ja otrzymałem przez nich mogę polecić https://loan-magazine.pl/homekredyt-szybkie-pozyczki-online/

  13. Barbara Rzenno
    4 września 2017 at 20:36 — Odpowiedz

    potrzebuje pozyczki na operacje . Jestem w BIKu

  14. 10 września 2017 at 00:32 — Odpowiedz

    Dzień dobry dla każdego w tej witrynie Chcę zeznawać, jak ratowałam panią Stella Rene Kiedy byłem zmęczony Jestem Lauren Daniela nazywam się mieszkam w Polsce, chcę użyć tego medium, aby ostrzec wszystkich poszukiwaczy pożyczki, aby byli bardzo ostrożnie, ponieważ są jakieś oszustwa na całym świecie Kilka miesięcy temu byłem napięty finansowo, a ze względu na moją rozpacz, gdy byłem oszukany przez kilku kredytodawców online, prawie straciłam nadzieję, aż przyjaciel zwrócił się do bardzo wiarygodnego pożyczkodawcy zwanego pani Stella Rene, mi pożyczkę w wysokości 80 000zl w ciągu 30 minut bez stresu Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pożyczki, skontaktuj się z nią za pośrednictwem poczty elektronicznej {mrsstellareneloanfirm1@gmail.com} używam tego medium, aby ostrzec wszystkich poszukiwaczy pożyczki z powodu piekła przechodząc przez tych nieuczciwych pożyczkodawców, a ja nawet nie chcę nawet mojego wroga, aby przechodził przez takie piekło, że przeszedłem przez te nieuczciwych online kredytodawców, będę również chciał, abyś pomógł mi przekazywać te informacje innym którzy również potrzebują loa n po otrzymaniu pożyczki od pani Stelli Rene, proszę, aby Bóg dał jej długie życie.

    Daniela

  15. justyna pachniewska
    25 września 2017 at 20:00 — Odpowiedz

    Chcialabym wiasc pozyczke .

  16. Kamil Kubral
    6 listopada 2017 at 15:16 — Odpowiedz

    Potrzebna mi porzyczka