Na początku tego miesiąca Mintos rozpoczął współpracę z firmą Trustly, która oferuje szybkie płatności internetowe w Europie.

Mintos to internetowy rynek pożyczek, który oferuje inwestorom detalicznym możliwość inwestowania w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. W październiku 2018 roku Mintos poinformował o rozpoczęciu współpracy z firmą Trustly, która oferuje szybkie płatności internetowe w Europie.

Dzięki takiemu połączeniu sił, inwestorzy obecni na Mintos, mogą w prosty i wygodny sposób dokonywać inwestycji w pożyczki oferowane na platformie. To właśnie bezpośrednie płatności bankowe oferowane przez szwedzki fintech Trustly, pozwalają na swobodne przelewanie środków z i na konta bankowe w 29 krajach europejskich w czasie rzeczywistym.

Platforma Mintos cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a liczba jej użytkowników stale rośnie. Zgodnie z prognozami, liczba zarejestrowanych na platformie inwestorów do końca tego roku może osiągnąć nawet 100 000. Nowa opcja w systemie Mintos wprowadzona dzięki technologiom Trustly daje możliwość transferu środków w czasie rzeczywistym. Dzięki temu inwestorzy nie muszą oczekiwać na zaksięgowanie wpłat, jak przy wykorzystaniu przelewów tradycyjnych.

Okres próbny nowej opcji pokazał, że ma ona szansę wyprzeć dotychczasowe metody. 80% nowo zarejestrowanych inwestorów z krajów nadbałtyckich chętniej wybierało Trustly do transferu swoich środków. Potwierdziło to przypuszczenia, że użytkownicy cenią sobie szybkie przelewy oraz wygodę nowo wprowadzonej opcji.

Martins Sulte

“Współpraca z Trustly jest dla nas idealnym rozwiązaniem, ponieważ zobowiązaliśmy się wspierać swobodny, nieograniczony granicami krajów, przepływ kapitału. Oferując szybkie i bezpieczne przelewy kierujemy się przede wszystkim zapotrzebowaniem naszych inwestorów na swobodny, szybki i prosty sposób dokonywania inwestycji. Bardzo się cieszymy mogąc rozszerzyć naszą ofertę nie tylko o metodę płatności na żądanie, ale też o bezkonkurencyjne świadczenie usług w Europie, które zapewnia Trustly” – tak o współpracy z Trustly wypowiedział się Martins Sulte współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający Mintos.

Johan Nord

Johan Nord, Dyrektor Handlowy Trustly również bardzo optymistycznie ocenia kooperację z nowym partnerem: “Cieszymy się na współpracę z Mintos, który udostępni naszą metodę płatności bankowych swojemu rosnącemu gronu klientów. W naszym wspólnym interesie leży zapewnienie inwestorom krajowym i międzynarodowym jak najbardziej dogodnych i sprawnych metod dokonywania płatności. Ta współpraca jest świetnym przykładem, jak dwie firmy działające w sektorze finansowym mogą wspólnie budować wartość dla inwestorów poprzez usprawnienie procesu transakcyjnego, przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższego stopnia bezpieczeństwa transakcji”.

Połączenie sił tych dwóch docenianych na rynku finansowym firm, przynosi dobre rokowania. Może to przyczynić się do wzrostu liczby inwestorów chcących inwestować w pożyczki, zwiększyć ich integrację na skalę globalną oraz rozpowszechnić nowe, przyjazne użytkownikom technologie.

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *