Jak wyglądają wydatki Polaków na organizację wakacji dla swoich dzieci? Jak wiele maluchów wyjeżdża na letni wypoczynek i ile nas to kosztuje?

certyfikat_www_3Wakacje się kończą, nadchodzi czas powrotu do szkoły. Jest to dobry moment na pierwsze podsumowania pomysłów Polaków na organizację wakacji dla dzieci oraz wydatków, jakie się z tym wiązały. Eksperci Ferratum Bank przyglądają się, jak wakacje spędzili najmłodsi Polacy oraz ile to kosztowało. Optymizm wzbudza widoczny z roku na rok wzrost liczby rodzin, z których wszystkie dzieci wyjeżdżają na trwający co najmniej tydzień wypoczynek.

Jest mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu w wakacje. Pragniemy zapewnić naszym pociechom najwspanialsze przeżycia, dlatego staramy się, by maksymalnie wykorzystać i uatrakcyjnić letni czas. Niemal zawsze wiąże się to z dodatkowymi wydatkami. Według analizy przeprowadzonej przez Grupę Ferratum* Polacy wydali na wakacyjne cele prawie połowę środków z dochodu gospodarstwa domowego. Najczęściej wydawaliśmy na rodzinne podróże po kraju – aż 18% środków. Na inne letnie aktywności z dziećmi byliśmy w stanie przeznaczyć 7,9% naszego budżetu.

Wszyscy, którzy zdecydowali się na podróże zagraniczne, ponieśli koszt równoważny 6% domowego kapitału. Ten sposób na rodzinne spędzenie urlopu należał do najdroższych – należało bowiem uwzglęnić wyższe ceny biletów, ubezpieczeń, wycieczek i nieplanowanych przyjemności.

W grupie najdroższych wakacji dla dzieci znajdowały się również kolonie i obozy. Koszty takiego wyjazdu uzależnione są od lokalizacji, zakwaterowania oraz profilu i liczby zajęć. Znacznie tańszym rozwiązaniem okazały się półkolonie. Oferta jest zawsze niezwykle zróżnicowana – do wyboru mamy obozy jeździeckie, sportowe, komputerowe, wyjazdy plenerowe dla małych artystów i wiele innych.

Zwiększa się liczba dzieci wyjeżdżających na wakacje

CBOS* w ostatnich badaniach wskazuje na stopniowy wzrost liczby rodzin, z których wszystkie dzieci wyjeżdzją na przynajmniej tygodniowy letni wypoczynek. Większe szanse na wyjazd wciąż możemy zaobserwować wśród mieszkańców ośrodków miejskich. Najczęstszymi powodami, dla których rodziny rezygnują z wyjazdu, są głównie: stan domowych finansów, brak wolnego czasu lub atrakcyjna alternatywa spędzenia czasu bez przymusu opuszczania domu.

W miesiącach letnich część pożyczek zaciąganych przez naszych klientów przeznaczana była na wakacyjne wydatki. Dzięki naszej ofercie osoby te mogły zapewnić swoim rodzinom wakacje marzeń, pomimo przejściowego braku środków finansowych. Niezwykle satysfakcjonuje nas, że mogliśmy dzięki temu wspomóc rodziny i najmłodszych Polaków – mówi Krzysztof Przybysz, Country Coordinator Ferratum Bank.

pieczatka-odpowiedzialnie ferratum

2
Udostępnień
Google+

1 Komentarz

  1. […] wyprawką do szkoły, czyli standardowej ścieżki edukacji każdego dziecka, czekają nas także wydatki związane z uczęszczaniem na zajęcia pozalekcyjne. Obecnie ciężko sobie bez nich wyobrazić […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *